Jobbik-Konzervatívok;rabszolgatörvény;

- A Sándor-palotához vonulnak a jobbikosok

Átvonultak a Lánchídon, majd a Sándorpalotához sétálnak a Jobbik rabszolgatörvény ellen tüntető szimpatizánsai.

Közel száz Jobbik-szimpatizáns és képviselő indult el a Kossuth térről a Lánchíd irányába, hogy hídfoglalással tiltakozzanak a – valószínűleg szabálytalanul elfogadott – rabszolgatörvény ellen.

A magyar zászlókat és transzparenseket lengető tömeg átvonult a Lánchídon, miközben azt skandálták, hogy „Tolvaj Fidesz, hazaárulók, Orbán takarodj!” Egy pár percre meg is álltak, egyik szónokuk pedig elmondta, hogy a Jobbik nem kér a „kommunista szombatból" - vagyis abból, hogy a dolgozók papír szerint önkéntesen, valójában munkáltatói kényszer alatt vállalják a túlórák többletét - és a hazaárulónak tartott Fidesszel semmilyen közösséget nem vállalnak.

A demonstrálók magukkal vitték a Parlamentben bemutatott molinójukat is, és a Sándor-palotához mentek, hogy Áder Jánostól követeljék: ne írja alá az évi 400 túlórát is megengedő, a multik kedvéért bevezetett rabszolgatörvényt. Sneider Tamás azt mondta el a várban: a következő pár hónapban mindent megtesznek a törvény visszavonásának kieszközöléséért. Ezzel ugyanis elüldözi a magyarokat a Kárpát-medencéből Orbán. Utána Gyöngyösi Márton frakcióvezető vette át a szót, aki hangsúlyozta: a munkavállalók kiszolgáltatásával és az alacsony bérekkel az embereket kizsákmányoló cégeket csábítja az országba a kormány.

A Jobbik petíciót nyújt át Áder Jánosnak - Gyöngyösit és Sneidert be is engedték a Sándor-palotába. A tüntetők a Kossuth térre terveznek visszamenni.

A petíció szerda délutáni átadását követően Gyöngyösi az MTI tudósítása szerint arról beszélt: azt az ígéretet kapták a hivatalban, hogy hamarosan tájékoztatják őket, "köztársasági elnök úr hogyan viszonyul a rabszolgatörvényhez". 

További lépéseiket attól tette függővé, hogyan reagál a témában benyújtott népszavazási kezdeményezésükre a Nemzeti Választási Bizottság (NVB), hangsúlyozva, hogy a magyar társadalom zöme, köztük a Fidesz sok szavazója is elutasítja a parlamentben a nap folyamán megszavazott törvénymódosítást.

A kapcsolódó, átmeneti rendelkezéseket tartalmazó jogszabályt is jóváhagyták.