A politikus gyakorlatilag megismételte korábbi álláspontját, miszerint a Lex CEU ügyében az EU Bíróságától várja a gyors döntést. Emlékezetes, hogy a Fidesznek is otthont adó pártcsalád korábban súlyos következményeket helyezett kilátásba arra az esetre, ha magyar kormánypárt ellehetetleníti a CEU működését.
– Amikor megkérdezik, hogy mit szándékozunk tenni, szeretnék emlékeztetni arra, hogy jómagam és a néppárti frakció jelentős része megszavazta a 7. cikkelyes eljárás megindítását Magyarországgal szemben. Ez is bizonyítja, hogy az EPP kész mindent megtenni a jogállam védelmében – fejtette ki Manfred Weber strasbourgi sajtótájékoztatóján. Szerinte a CEU és a jogállam ügyét nem szabad pártpolitikai játszmák részévé tenni, hiszen Európában számos gond van a jogállammal, a sajtószabadság tiszteletben tartásával.
– Az én pártomban senki nem számíthat különleges elbánásra, ha az EU alapértékeinek tiszteletben tartásáról van szó – közölte.
A néppárti frakcióvezető egyben cáfolta azt a Magyar Hangban megjelent hírt, miszerint Orbán Viktor miniszterelnök és Szájer József EP-képviselő a pártcsalád helsinki kongresszusán megállapodott az EPP vezetésével, hogy az európai parlamenti választásokig „visszafogják magukat”. Weber az Euronews tudósítójának kérdésére leszögezte: nem volt sem megállapodás, sem vita Orbán Viktorral.
– Szeptemberben Salzburgban találkoztam vele, egy héttel azután, hogy az EP-ben megszavaztuk a 7. cikkelyes eljárás megindítására vonatkozó jelentést. Gondolhatja, hogy a hangulat nem volt alkalmas a megegyezésre… – válaszolta.