Diplomáciai botrány is lehet belőle, hogy a korábban Schmidt Mária tulajdonában álló Figyelő meglehetősen ízléstelen címlappal adta el az Együttélés házáról szóló cikküket. A borítón Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (MAZSIHISZ) elnöke áll, szállongó húszezresekkel övezve, alatta pedig egy felirat: Együttélés Háza: A Heisler-projekt, elszámolási nehézségek.
A címlapot látva Izrael nagykövete is felhívta Heislert a MAZSIHISZ elnökét, Heisler Andrást, hogy kifejezze személyes aggodalmát és megdöbbenését A nagykövet szerint a Figyelő üzenete burkolt és szégyenletes célzás – mármint a zsidóság pénzéhességéről szóló negatív, sértő sztereotípiákra.
Így látja ezt a Mazsihisz is: mint közleményükben írják, „a Figyelő 2018/48. számának címlapján megjelent Szövetségünk elnökét ábrázoló fotó-montázs közösségünkkel szembeni évszázados sztereotípiák felélesztésére alkalmas.(…) A rendszerváltás óta példa nélküli, hogy egy történelmi egyház vezetőjéről – minden ténybeli alapot nélkülözve – ily’ uszító címlap jelenjen meg. A szándékos karaktergyilkosságot a MAZSIHISZ Vezetése elutasítja, Heisler Andrással szolidáris, mellette kiáll!”
A Figyelő cikke azt veti fel, hogy vajon mire költhetik a „végeláthatatlan költségű” Együttélés Háza milliárdjait; a kormánypárti lap szerint próbáltak utána járni a kérdésnek, de „sok részletet a köd leple borít”.
A Mazsihisz szerint azonban már maga a címlap állítása is valótlan: nincsenek elszámolási nehézségek, a szervezet a Rumbach zsinagóga-projekt (vagyis az Együttélés Háza) ügyében minden elszámolási kötelezettségének határidőben eleget tett.
Az Figyelő cikk hátterében a 444.hu egyébként azt sejti, hogy több év várakozás után sem nyílik meg a Sorsok Háza múzeum, elsősorban a Mazsihisz és Schmidt Mária, a Terror Háza főigazgatójának és a Figyelő tulajdonosának vitája miatt. A hetilap egyébként ezen a héten jelent meg utoljára úgy, hogy még Schmidt Mária tulajdonában állt – ezt a lapot is magába olvasztotta ugyanis a most talpra álló kormánypárti médiagólem.