;

labdarúgás;

- Kiegyenlített meccsen, kevesebbet hibázott, ezért nyert a BATE

Mindent megpróbált, ám 2-0-ra kikapott a MOL-Vidi FC a fehérorosz BATE Boriszov vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában.

Korábban még sosem nyert magyar csapat a BATE Boriszov otthonában, a debreceniek kétszer, a fehérváriak egyszer szenvedtek vereséget a fehéroroszok vendégeként. Egy történelmi magyar győzelem azért is lett volna szenzációs, mert ebben az esetben a korábbi negatív sorozat megszakadása mellett először jutott volna tovább magyar együttes európai kupasorozat csoportköréből.

Boriszovban rendkívüli hideg (mínusz kilenc fok), ám a talajfűtésnek köszönhetően elfogadható minőségű gyep fogadta a csapatokat.

Nekiestek a hazaiak a Vidinek, Szignjevics kiugrott a harmadik percben, lövése után a labda a kapufát érintve pattant az alapvonalon túlra. Négy perccel később Vinicius a gólvonal előtt rúgta ki a Kovácsikon átpattanó labdát. Két perccel később Huszti előtt adódott ígéretes lehetőség, lapos lövését Serbickij lábbal védte, de közben a játékvezető jelezte, a magyar futballista ellökte védőjét.

A hazaiaknál volt többet a labda, de negyed óra elteltével csökkent a fölényük, a 20. percben azonban vezetést szerzett a BATE: szöglet után Szignjevics az ötösről visszalépett kettőt, Vinicius nem követte, és a hazaiak támadója a bal sarokba csúsztatta a labdát (1-0).

A folytatás kiegyenlített játékot hozott, a fehérváriak többször beszorították ellenfelüket, de veszélyes helyzetet akcióból nem sikerült kialakítani: a 39. percben Milanovot buktatták 17 méterre a kaputól, a megítélt szabadrúgásnál Huszti laposan átlőtte a labdát a sorfalon, de Serbickij éber volt, és lábbal mentett.

A második felvonásban mindkét csapat nagy iramban kezdett, felváltva vezettek támadásokat a csapatok, sokáig veszélyes helyzet nélkül. Az 53. percben Huszti 22 méterről végzett el szabadrúgást, a labda a sorfalban álló Szignjevics válláról pattant le. Hiába reklamált Huszti tizenegyest, a játékvezető jól döntött, amikor tovább engedte a játékot.

A 65. perctől egyre nagyobb fölénybe került a magyar bajnok, a 70.-ben Huszti szöglete után egy hazai védő kis híján a saját kapujába csúsztatta a labdát. A záró negyed órában három támadóval mentek előre a fehérváriak, és beszorították ellenfelüket.

A 85. percben a montenegrói válogatott Ivanic lépett ki a lesre játszó fehérváriak közül, és a bal szélről a rövid sarokba lőtte a labdát (2-0). Ezzel eldőlt a mérkőzés, a fehérváriak mindent megpróbáltak, de ugyanolyan vereséget szenvedtek a fehéroroszoktól, mint a Groupama Arénában.

Van még reményHa a lapzártánk után befejeződő Chelsea-PAOK mérkőzésen az eddig száz százalékos angolok nem szenvednek vereséget, akkor a Vidi és a BATE lesz versenyben a záró fordulóban. December 13-án a fehérváriak a biztos továbbjutó Chelsea-t fogadják, a BATE vendége lesz. A magyar együttesnek a továbblépést jelentő második hely eléréséhez több pontot kell szereznie a fehérorosz csapatnál. A csoport állása: 1. Chelsea 12 pont/4 mérkőzés (már továbbjutott), 2. BATE 6/5 (6-8), 3. Vidi 6/5 (3-5), 4. PAOK 3/4
Kádárék Kleinheislerék ellen jutottak továbbA Kádár Tamást is a soraiban tudó Dinamo Kijev a Kleinheisler Lászlóval pályára lépő Asztana vendégeként aratott 1-0-ás győzelemmel biztosította be továbbjutását a K csoportban. A kazahok is folytathatják az egyenes kieséses szakaszban, ha a lapzártánk után befejeződött találkozón a francia Rennes nem nyert a cseh Jablonec ellen.

Az utolsó forduló eredményeitől függetlenül tizenkét csapat már készülhet a tavaszi folyatásra.