Az Országgyűlés gazdasági bizottsága - a kormánypárti képviselők támogatásával - olyan, a részletes vitát lezáró módosító javaslatot adott be az őszi adócsomaghoz, hogy a munkáltató által a sportrendezvényekre, illetve kulturális eseményekre (kiállításokra, színházi, zenei, közművelődési rendezvényekre) ingyenesen vagy kedvezményesen juttatható jegyek, illetve bérletek, könyvtári beiratkozási díjak összeghatárát a korábbi 50 ezer forintról a minimálbért meg nem haladó értékére módosítanák, külön-külön. A kormányzat azt várja a jövő év elején hatályba lépő törvénytől, hogy a sportjegyek áránál a felső határ csökken, míg a kulturális eseményeknél nő.
Ugyanakkor az ellenzéknek a hatályos cafeteria-rendszert megtartó módosító javaslatát a gazdasági bizottság kormánypárti többsége elutasította. Ezzel szemben kedden úgy döntött a bizottság, hogy a tao-törvényből törlik az előadó-művészeti szervezetek támogatásának lehetőségét 2019. január 1-jétől. A munkáltatói lakáshitel szabályai változnak: maximum 10 millió forintig lehet adómentesen ilyet nyújtani, viszont újdonság, hogy minden négyzetméter-korlátozás megszűnik.
A gazdasági bizottság egyik szocialista tagja, Bangóné Borbély Ildikó frakcióvezető-helyettes úgy véli, hogy a kormánypártok az elmúlt évek során, a tao mintegy 400 milliárd forintjából megépült stadionok a fenntartáshoz szükséges hozzájáruláshoz teremtenek forrást, úgy hogy azt a belépőjegyet váltó dolgozóikon keresztül a munkaadókkal fizettetik meg. A munkáltatók ezt a juttatást továbbra is adómentesen nyújthatják. Bangóné megjegyezte, hogy már 2014-ben döntés született 25 sportcélokat szolgáló terem, és ugyancsak 25 tanuszoda megépítéséről, ám ezekből még egy sem készült el. Ami a tao-val történik, az az ellenzéki politikus szerint nettó lopás. Felháborítónak nevezte, hogy ugyanakkor az egészségügy vagy az oktatás nem jut ilyenfajta támogatáshoz.