Ha többséget szerezne egy bevándorlásellenes szövetség Salvinivel az élén, az Európai Bizottság következő elnöke is lehetne. „Több európai barátom is erre kért” – jelentette ki a La Repubblicának adott interjúban. - "A május még messze van. Meglátjuk, gondolkodom rajta”. A következő EP-választást jövő májusban rendezik meg.
A horrorszerű forgatókönyv megvalósulására csekély az esély. Salvini ugyanis pontosan tisztában van azzal, hogy bár a bevándorlásellenes, illetve euroszkeptikus erők jelentősen megerősödhetnek, kizárható, hogy többségre tegyenek szert a következő európai parlamentben. Ugyanakkor Salvini aligha akarja Brüsszelben és Strasbourgban folytatni politikai pályafutását, sokkal jobban manipulálhatja saját hazájából az olasz és az európai közvéleményt. Ám az általa vezetett Liga, illetve a koalíciós partner Öt Csillag Mozgalom (M5S) agymosása eddig rendkívül sikeres. A kabinet két pártja együttesen mintegy hatvan százalékot szerezne egy előrehozott választáson. Az euroszkeptikus légkör a társadalomra is kihat: a lakosságnak már csak 44 százaléka támogatja az Európai Uniót, igaz, a nagy többség az euróövezetben maradna.
A kormány a hét elején nyújtotta be Brüsszelnek költségvetési tervezetét, amely rendkívül veszélyes, hiszen a 2019-2021 közötti időszakra 2,4 százalékra emeli a hiányt. Így nem csökkenne a GDP 130 százalékára tehető adósságállomány, miközben az uniós előírás 60 százalék. Az Európai Bizottság várhatóan nemet mond a tervezetre, ezért még feszültebbé válhat Róma és Brüsszel viszonya. Salvini külpolitikai prioritásairól mindent elmond: Oroszországban járt és élesen bírálta az ország elleni uniós szankciókat.