Ujhelyi István;Nagykőrös;Sargentini-jelentés;

- Megélhetési kommunista volt a fideszes polgármester - Nagykörösön létrejött a nagy Sargentini-vita (videó)

Hiába próbálta fejezetről fejezetre átbeszélni a Sargentini-jelentést Ujhelyi István, utóbbiak személyeskedésekkel és parlagi beszólásokkal belefojtották a szót - a jelek szerint ez már a kormánypárti érvelés része volt.

Vitát kezdeményezett Ujhelyi István szocialista európai parlamenti képviselő csütörtökön Nagykőrösön: a fideszes vezetésű Pest megyei település volt az, amelyik határozatban ítélte el a Sargentini-jelentést, s erős lózungokkal kiállt a a magyar kormány mellett. „Nagykőrös Város Önkormányzata, ahogy eddig is, ezután is határozottan támogatja Magyarország érdekeit, és elítéli, megalapozatlan, kommunista hangvételű aljamunkának tartja a Sargentini-jelentést” – olvasható a Czira Szabolcs polgármester jegyezte, előterjesztésben, amelyet a teljes Fidesz-KDNP frakció megszavazott, a szocialista László Ferenc ellene voksolt, a két jobbikos tartózkodott, míg a független városatya nem nyomott gombot. A határozat szerint a jelentés a „migránspárti politikusok alattomos bosszúja Magyarország, a demokratikusan megválasztott polgári-keresztény értékrendű magyar kormány és a magyar nép, a magyar emberek ellen”, és célja, „hogy Soros György és a hozzá hű, balliberális képviselők megbüntessék Magyarországot”. 

Ujhelyi István ezt követően közösségi oldalán jelentette be: vitára hívja a határozat megszavazóit, mert minimális elvárás minden politikai döntéshozóval szemben, hogy állításait valódi vitában is képes legyen megvédeni. Szavai szerint a A Fidesz láthatóan szédül még az európai pofontól, s amikor egyértelműen bebizonyosodik, hogy a Sargentini-jelentés éppen a magyar embereket védi a korrupt narancs-rezsim bűneitől, akkor a Fidesz arra csak hazaárulózással, ordas hazugságokkal és közpénz milliárdokból fizetett agymosás-kampánnyal tud válaszolni. Nagykőrös példája pedig azt mutatja, hogy a fideszes önkormányzatok is tudatosan félretájékoztatják a magyar embereket – érvelt. 

Az EP-képviselő magával vitte Nagykőrösre a Sargentini-jelentés egy példányát is, hátha nem olvasták azok, akik határozatban ítélték el. A helyi fideszes képviselők ezt a feltételezést kikérték maguknak, s közölték: tanulmányozták az abban foglaltakat, mielőtt elítélték a határozatuk szerint „kommunista hangvételű aljamunkát”. Ujhelyi szerint ez érdekes kitétel attól a fideszes csoporttól, amelynek tagjai között több volt MSZMP-s aktivista ül, maga a polgármester pedig annak idején MSZMP-tagként hangulatjelentéseket körmölt a helyiekről.

Czira Szabolcs polgármester erre úgy reflektált: akkor nem volt választási lehetőség, ha valaki boldogulni akart, be kellett lépnie a pártba, de azt tagadta hogy hangulatjelentéseket írt volna. Ujhelyi szerint a jelentést elítélő határozat azért született, mert a fideszes képviselők féltik az hűbér-rendszert, amelyben a rendszerhez tartozóknak kiváltságos szerep jut, s ők a NER haszonélvezői, miközben a rendszeren kívülieknek nem jár semmi. Azt mondta, szeretne megélni egy olyan országot, ahol nem számít, ki kinek a gyereke és melyik pártra szavaz, mert mindenki egyaránt boldogul. Emlékeztette a képviselőket: gyönyörű főterük is uniós pénzből született, mire ők úgy válaszoltak: nekik nem az unióval van bajuk, hanem a Sargentini-jelentéssel.

Valódi vita végül nem folyt, Ujhelyi István többször megpróbálta sorra venni a jelentés egyes pontjait, arra kérve a fideszes képviselőket, hogy vitázzanak, érveljenek mellette vagy ellene, de mindig félbeszakították. Az egyórás, inkább személyeskedésekkel, parlagi beszólásokkal és kiabálásokkal tarkított találkozó végén a hallgatóság soraiból megszólalt egy idős asszony. Azt mondta, ő nem áll egyik párt mellett sem, egész életében egyszerű, fizikai munkásként dolgozott mindig, de azt a stílust, ahogyan az EP-képviselőbe belefojtották a szót, s ahogyan viselkedtek a határozatot támogató képviselők, egész egyszerűen nem szereti.

Először a londoni luxusapartmanok körül bukkant fel több, különféle sötét ügyekben érintett név. Aztán kiderült, legalább egymilliárd forintot költöttek ingatlanra a budai hegyekben is.