Nem közügy, és amúgy sem történt igazából semmi: még az ellenzéki politikusok is ilyen lerázó válaszokat kapnak a magyar kormánytól és a hatóságoktól a korrupciógyanús Microsoft-licenszek ügyében.
Most például Mesterházy Attila szocialista képviselő ütközött falakba: Polt Péterhez címzett levelében arra kérdezett rá, hogy indult-e vizsgálat a Microsoft-szoftvererek hazai kormányzati beszerzése miatt.
Emlékeztetett, hogy a Microsoft magyarországi leánya és a minisztériumok között közvetítő viszonteladók elképesztő pfitot csinálnak a bizniszen: gyakran 30, alkalmanként akár 50-60 százalékkal drágábban adták el a szoftvert az államnak, mint amennyiért a Microsofttól kapták.
„Mivel az érintett cégek a vizsgálat által érintett időszakban, 2013-2014-ben nagyjából 8 milliárd forintnyi közbeszerzést nyertek, a kár milliárdos nagyságrendű lehet” - írta a politikus, aki azt is hozzátette, hogy a Microsoft az ügyben komoly nagytakarítást tartott a magyarországi leánynál, és négy magas rangú vezetőt is kirúgott, akik aztán a Miniszterelnökségen landoltak.
Polt Péter ehhez annyit tudott hozzáfűzni, hogy
Hogy pontosan mikor, milyen témában érkezett a feljelentés, hogy Polt hivatala miért nem talált itt semmi gyanúsat, arról nem szól a legfőbb ügyész válaszlevele.
Az ügyészségnek valószínűleg ismételnie kell majd magát, hiszen nem rég az LMP is feljelentést tett a korrupciógyanús ügyben – igaz, Vágó Gáborék hozzátették, hogy eleve nem várnak sokat a Polt vezette intézménytől.
Az LMP-től függetlenedő Hadházy Ákos pedig a Miniszterelnökségtől próbálta megtudni, hogy náluk zajlik-e belső vizsgálat az ügyben; Gulyás Gergely tárcája azzal hárította az érdeklődést, hogy a téma nem közérdekű.
Az amerikai igazságügyi minisztérium a jelek szerint ennél komolyabban veszi az ügyet, hiszen a helyi tőzsdefelügyelettel karöltve (SEC) vizsgálják, hogy történt-e 2013-2014 között visszaélés a mamutvállalat magyarországi szervezeténél.