;

labdarúgás;

- BL: Neymar hamar eldöntötte, kiütéssel nyert a PSG

Fölényes, 6-1-es győzelmet aratott Neymar vezérletével a Paris Saint-Germain a Crvena zvezda ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Nem sokáig kellett izgulniuk a párizsi szurkolóknak szerda este, a PSG brazil klasszisa, Neymar ugyanis a 20. és 22. percben szerzett góljaival kétséget sem hagyott afelől, hogy melyik együttes a jobb. Edison Cavani és Ángel di Maria találataival az első félidőben eldőlt a mérkőzés a C csoportban.

A második felvonásban tovább nőtt a különbség, a hazaiaktól Neymar mellett Mbappé is betalált, míg a másik oldalon csak Marin volt eredményes, így alakult ki a 6-1-es végeredmény. Nem szakadt meg az a sorozat, hogy szerb csapat nem tud európai kupameccset nyerni Franciaországban. A belgrádiaké volt a huszadik fellépés, négy döntetlen mellett tizenhatodszor született francia siker.

A D jelű négyesben nem volt ekkora különbség a Lokomotiv Moszkva és a Schalke 04 között, a német vendégek a 88. percben Weston McKennie góljával nyertek 1-0-ra. Az orosz együttesben Benedikt Höwedes volt játékostársai ellen lépett pályára. A korábbi német válogatott játékos csapatkapitánya volt a gelsenkircheni együttesnek.

A kedden lapzártánk után befejeződött mérkőzéseken a legnagyobb meglepetést a legutóbbi három kiírás győztesének, a Real Madridnak moszkvai veresége jelentette a CSZKA otthonában. Az orosz együttes a második percben szerezte a mérkőzés egyetlen gólját, amikor Toni Kroos pontatlanul hátra gurított labdájára lecsapott Nikola Vlasic és a hálóba lőtt. A madridiak egymásután harmadik tétmeccsükön nem találtak be a kapuba.

„Nem erre számítottunk, győzni jöttünk Moszkvába – mondta Luka Modric, a madridiak horvát klasszisa. - Nem volt szerencsénk, kétszer a kapufát találtuk el, vannak olyan mérkőzések, amikor a labda semmilyen körülmények között sem kerül a kapuba. Az aggaszt, hogy a harmadik meccsünkön nem szerzünk gólt, de pánikba nem kell esni, meg fog szakadni ez a negatív sorozat.”

BL, csoportkör, 2. fordulóKeddi eredmények: E csoport: Bayern München-Ajax 1-1 AEK Athén-Benfica 2-3 Az állás: 1. Ajax 4 pont (4-1), 2. Bayern München 4 (3-1), 3. Benfica 3, 4. AEK Athén 0. F csoport: Hoffenheim-Manchester City 1-2 Lyon-Sahtar 2-2 Az állás: 1. Lyon 4 pont, 2. Manchester City 3, 3. Sahtar 2, 4. Hoffenheim 1. G csoport: CSZKA Moszkva-Real Madrid 1-0 AS Roma-Plzen 5-0 Az állás: 1. CSZKA Moszkva 4 pont, 2. AS Roma 3 (5-3), 3. Real Madrid 3 (3-1), 4. Plzen 1. H csoport: Juventus-Young Boys 3-0 Manchester United-Valencia 0-0 Az állás: 1. Juventus 6 pont, 2. Manchester United 4, 3. Valencia 1, 4. Young Boys 0.