repülőgép;verekedés;Wizz Air;

A kép illusztráció

- Verekedés volt a Wizz Air Bázel–Budapest járatán

A kapitány egy utas segítségével fogott le egy férfit, akit leszállás után a hatóságok őrizetbe vették.

Komoly verekedés tört ki a Wizz Air Bázel–Budapest járatán: az Utazómajom egy olvasója beszámolója alapján azt írja, már útközben furcsán viselkedett egy fiatal férfi, aki mindenáron közlekedni szeretett volna a folyosón, ahol épp a stewardessek elkezdték a fedélzeti kiszolgálást. Mivel a kocsitól nem fért el, egyre közelebb húzódott a légiutas-kísérőhöz, aki többször felszólította, hogy ne álljon annyira közel hozzá, hiszen ez zavarja a munkájában. Az utas azonban kötekedni kezdett.

Mint írják, a férfi a barátnőjéhez indult hátra, a párt azért ültették szét, mert korábban a férfi többször megütötte a nőt. Erről az utasok értesítették a légiutas-kísérőket, akik közül egy férfi próbálta leállítani, megnyugtatni a verekedőt, de ő egyre agresszívabb lett. Ekkorra már a teljes személyzet a férfi körül volt, aki leült a helyére.

A cikk szerint már gurult a gép, amikor a férfi ismét felpattant. Ahogy megállt a repülő, kirohant a kapitány, hátrament és ő küzdött tovább vele, majd egy utas segítségével sikerült a férfi hátára térdelnie. Közben az utasokat arról tájékoztatták, hogy mindenki maradjon a helyén, mert rendőri intézkedés következik. Körülbelül 15 perccel később két rendőr jelent meg a fedélzeten, így az utasok elhagyhatták a gépet.

A portál a történtekkel kapcsolatban megkereste a Wizz Airt. Közölték:

„2018. október 1-én a Wizz Air W6 2270 számú, Bázelből Budapestre tartó járatán az egyik utas rendbontóan és erőszakosan viselkedett. A személyzet – több utas támogatásával – a kiképzésüknek megfelelően kezelte a helyzetet. Miután a járat leszállt Budapesten, az utast a hatóságok őrizetbe vették. Utasaink és személyzetünk biztonsága elsődleges fontosságú számunkra. A Wizz Air zéró toleranciával kezeli az utasaink és munkatársaink ellen irányuló szóbeli és tettleges erőszakot. Az ügy innentől a rendőrség hatáskörébe tartozik.”

A legtöbb tüntetés a Kínában üldözött Falun Gong közösséggel vállalt szolidaritást, de kiemelt téma volt a delfinekkel való kegyetlen bánásmód is. A továbbiakban már két ember nyilvános, közügyekről tartott beszélgetése is gyűlésnek számít.