Néhány hónappal később, hogy a köztévé turbófokozatra állította a gyűlöletpropagandát, 2015 végén sokak mellett menesztették Jakupcsek Gabriellát, a Ridikül magazin és a Magyarország, szeretlek! című vetélkedő műsorvezetőjét, egyfajta karácsonyi „ajándékként”. Kitüntetésnek vehette volna, de érthető módon inkább megviselte, hogy ekként köszönték meg a Ridikül 500. adásának forgatási szünetében: nézett műsorokat készített egy alig nézett tévében. A TV2-ben 2017 tavaszán tűnt fel egy békítő reality vezetőjeként: az Egymás szemében nem ért meg sok adást − bár nyilván többen békülnének, mint ahogy azt elsőre feltételeznénk (legfeljebb nem a kamerák előtt). Jakupcseknek a Ridikül állt inkább jól, különösen egy jókora idő elteltével, mikor a „női talkshow” már nem csak egy röpke pillantásnak tűnt a kirakatüvegek tükröződésében.
Az ATV-n hétfőn este debütált új műsora, amely ezentúl minden hétköznap jelentkezik ötven percben, s hogy a Jakupcsek Plusz nem a felszínt szándékozik kapargatni, két fajsúlyos témát próbált ötven percbe sűríteni: a válást és a fapados repülésnél tapasztalható visszásságokat. A válás kapcsán Jakupcsek és kérdező társa, Szabó Sipos Barnabás színművész, valamint a meghívottak – Sütő Enikő ex-modell, ügyvéd, Illés Blanka családjogász és Mészáros Ádám párkapcsolati mediátor – alapvető tévedésének tűnt, hogy feltételezték, a kivételes példák jellemzők: az emberek képesek intelligensen viselkedni, különösen egy olyan krízishelyzetben, mint egy párkapcsolat felbomlása. – Mindig magunkban kell keresni a hibát – vonta le három válása tanulságaként Sütő Enikő, aki a tartós kötődés titkát abban látja, ha a párok a kapcsolaton belül is barátkoznak egymással. Személyesebb példák nem igazán hangoztak el – nyilván nehéz is elkerülni az indiszkréciót ez esetben −, a mediátor azonban egy érdekes történetet említett: egy házasság megújulását, amit az egyik fél huszonöt éves alkoholizmusa tett tönkre. Cinikus felvetésnek tűnik, pedig nem az: öröm, ha egy válságban lévő házasság kijut a gödörből, de egy negyedszázados pokol elviselésénél nem lett volna jobb válni? A téma persze nem fért bele huszonöt percbe, taglalása nem volt mentes a közhelyektől sem. Ezt Jakupcsek is érzékelte – visszatérünk még erre, ígérte.
A fapados repülésről szóló beszélgetés is megért volna egy teljes műsort. Bár Major Anett, egy utazási iroda menedzsere, Bolyó Anikó jogász és Horváth Eszter utazásszervező nem csacskaságokról beszélt, néha az lehetett a néző benyomása: eltévedt egy reptéren. Az olcsó a drágább: szűrhettük le Major Anett beszámolójából, aki annak okát, hogy idén már 29 fapados járatot töröltek, arra vezette vissza, hogy megtelt az európai légtér. Horváth Eszter is arra hívta fel a figyelmet: nem minden esetben a diszkont légitársaság a legolcsóbb. Ha érvényes jeggyel nem férünk fel egy járatra, ha a légitársaság hibájából törlik a járatot, vagy ha a járatunk több mint három órát késik: egy 2004-es európai uniós rendeletnek köszönhetően 250-től 600 euróig jár nekünk kártérítés a légitársaságtól (az út hosszától függően), amire jogosultságunk öt évig nem évül el – hívta fel a figyelmet Bolyó Anikó. Ha nem a légitársaság hibájából törlik a járatot − például hóvihar esetén −, kártérítés nem, kárenyhítés viszont jár az utasnak: szállás, ellátás, transzfer, két telefonhívás. Sűrű téma ez is, ami több történettel illusztrálva könnyebben befogadható lett volna, még akkor is, ha a feltehetően a nézők jelentős része átélt már reptéri rémálmot.
Bár Szabó Sipos Barnabás több szót is kaphatott volna, a Jakupcsek Plusz nem volt mentes a hibáktól, mégis ígéretes kezdés: létezhet talkshow a (párt)politikán és a bulváron is túl, anélkül, hogy a gyávaság bűnébe esne. A szubjektív idő tesztjén (szinte elrepült – jaj, de vontatott volt – azt se tudom, mikor aludtam el rajta) mindenesetre a legjobb eredményt érte el nálam.