egészségügy;Székesfehérvár;magánkórház;

Illusztráció

- Magánkórházat alapítottak az állami kórház vezető orvosai Fehérváron

A kötelező egészségügyi hozzájárulás mellett egyre több magáncégnek is fizethet, aki nem kíván gyógyítható betegségektől meghalni.

Összesen 23 orvossal indul az új fehérvári magánpraxis, és közülük csak páran nem a székesfehérvári kórház orvosai - írja az Index.hu. A munkatársak között említik Csernavölgyi Istvánt, az állami kórház főigazgatóját, továbbá a kórház egyik főnővérét is. A cégben tulajdonosként benne van a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház

  • orvosigazgatója,

  • a két belgyógyászati osztály osztályvezető főorvosai és osztályvezető-helyettes főorvosai,

  • a tüdőosztály osztályvezető főorvosa,

  • neurológia osztályvezető főorvosa,

  • valamint érsebész főorvosa is.

Mint a vállalkozás a honlapján írja, a céljuk egy egy hosszú távon működőképes rendszer kiépítése. "Hiszünk egy magas színvonalú, a gyógyítás szellemiségét őrző, emberközpontú, magánegészségügyi ellátórendszer megvalósításában" - írják. Mindezt az teszi kissé ellentmondásossá, hogy – pusztán piaci alapon szemlélve a dolgokat –

ezzel az állami kórház menedzsmentje ellenérdekelt lett abban, hogy a közegészségügyben jól menjenek a dolgok, hogy inkább a fizetős ellátást válassza mindenki.

Másfelől persze lehet örülni annak, hogy a magánpraxis nyújtotta keresetkiegészítés legalább az országban tarthat orvosokat. És így legalább azok nem fognak gyógyítható betegségektől meghalni, akik - a kötelező egészségügyi hozzájáruláson túl - ki tudják fizetni az általában vagyonokba kerülő magánegészségügyi ellátást.

Magánkiadóval szemben vesztett pert az Oktatási Hivatal, a közeljövőben számos hasonló per jöhet – írja a Magyar Narancs.