A magyarok az egészségügy, illetve a szegénység miatt aggódnak jobban, mint bárki más – derül ki az Ipsos 28 országban végzett reprezentatív felméréséből, amit a Ténygyár szúrt ki.
10-ből 7 magyar említette a legsúlyosabb három probléma között a gyógyulás feltételeit - a kutatás arról tanúskodik, hogy nincs más olyan ország, ahol ennyire súlyosnak tartanák az emberek az egészségügy helyzetét. Még 40 százalék feletti arányt is csak három államban mértek (Lengyelország 56%, Brazília 45%, Egyesült Királyság 44%).
Hasonló a helyzet a szegénységgel és a társadalmi egyenlőtlenségekkel: ezek a magyarok 57 százaléka szerint tartoznak az ország súlyos gondjai közé. Ennél többen csak Oroszországban érzik súlyos problémának az egyenlőtlenségeket (64%).
A felmérés szintén rácáfol az áprilisi választások eredményeire:
A világátlag 54 százalék, és Magyarországnál csupán Brazília, Peru és Dél-Afrika lakosai látják borúsabban a helyzetet. Olaszországban ugyanakkor Giuseppe Conte miniszterelnökké választásának hónapjában 13 százalékkal lettek elégedettebbek az emberek, és a mexikói elnökválasztás is hasonló eredményt hozott: Andrés Manuel López Obrador győzelme 19 százalékkal emelte az országos elégedettséget.
A magyar bankokról nem sok jót mond, hogy a hitelhez jutás problémáját a vizsgált 28 ország közül a magyarok tartják a legfontosabbnak – nálunk 8 százalék említette, míg a világátlag csupán 2 százalék. Érdekesség még, hogy a lényegében 2015 óta folyamatosan tartó menekültellenes kormányzati kampány ellenére,
A legsúlyosabb probléma világszerte a munkanélküliség, a szegénység, a bűnözés és a politikai korrupció volt. Ezeket az összes megkérdezett 32-33 százaléka sorolta hazájának három legaggasztóbb gondja közé. A klímaváltozás miatt csak 10 százalék, a szélsőségek előretörése miatt pedig csak 9 százalék aggódik.