Az 51 éves Abramovics 11,3 milliárd dolláros vagyonával jelenleg a 140. leggazdagabb ember a Forbes listáján, korábban olaj- és fémipari tevékenységével gazdagodott meg. Az üzletember 2003 júniusában vásárolta meg a Chelsea-t (a 60 millió fontos vételáron kívül kifizette a londoniak mintegy 80 milliós adósságát is).
Abramovics nem sajnálta a pénzt a Chelsea megerősítésére, az új évezred első éveiben sorban érkeztek a jobbnál jobb játékosok, velük együtt pedig az eredmények is. A sikereknek köszönhetően a kékek kinőtték a 41,631 néző befogadására alkalmas Stamford Bridge-et, melyet bár 1998-ban felújítottak, mégiscsak 1876-ben épült. Éppen ezért az orosz milliárdos 600 millió fontot tervezett invesztálni a stadion rekonstrukciójára, amely a megújulást követően a tervek szerint 60 ezer ember befogadására lenne alkalmas.
Sadiq Khan, London polgármestere zöld utat adott a projektnek, a stadion szomszédságában lakó Crosthwaite család viszont az első pillanattól ellenezte a bővítést, azzal az indokkal, hogy természetes fényt veszítene az ingatlanuk, amelyben laknak. Abramovics végül akkor vette tudomásul vereségét, amikor a család elutasította egymillió fontos ajánlatát is. Mindez azonban nem biztos, hogy elég lett volna ahhoz, hogy úgy döntsön, túlad a klubon: politikai okok is lehetnek az ügy hátterében.
Nagy-Britannia és Oroszország addig sem túl jó kétoldalú kapcsolata mélypontra süllyedt azóta, hogy Szergej Szkripal egykori orosz-brit kettős hírszerzőügynök és lánya, Julija Szkripal március elején a délnyugat-angliai Salisbury városában idegméreg-hatóanyagtól súlyos mérgezést szenvedett. Jóllehet Moszkva folyamatosan és határozottan tagadja, hogy bármi köze lenne az ügyhöz, London gyilkossági kísérletként kezeli a fegyverben is használható minőségű hatóanyaggal elkövetett mérgezést, amelyért az orosz kormányt tartja felelősnek. Abramovics pedig személyes jó barátja Vlagyimir Putyinnak.
Az esetet követően Abramovics brit befektetői vízumát nem hosszabbították meg a hatóságok, így az orosz üzletember arra kényszerült, hogy zsidó származása révén felvegye az izraeli állampolgárságot. Ezügyben sikerrel járt, így vízum nélkül bármikor beutazhat Nagy-Britanniába, ám állandó brit tartózkodási engedélyt ez sem jelent számára.
Mivel Abramovics immár nem szívesen látott ember Nagy-Britanniában, nem csoda, hogy eladná a Chelsea-t, ugyanakkor nem szabadulna meg a klubtól mindenáron. Sir Jim Ratcliffe, az Egyesült Királyság leggazdagabb embere állítólag a nyár elején tett már egy 2 milliárd fontos ajánlatot a klubért, ám az orosz üzletember 2,5 milliárdot szeretne kapni.
A valaha volt legdrágábban gazdát cserélő futballcsapat egyébiránt a Manchester United, amiért a Glazer család 790 millió fontot fizetett még 2005-ben.