Az egyenlőségre épülő társadalom felépítéséhez és fenntartásához szükség van a genderkutatásra – nyilatkozta Irmtraud Fischer, a Grazi Egyetem katolikus teológiai fakultásának oktatója, az ószövetségi biblikus tudományok professzora a 168 órának.
A kormány állításaival szemben a társadalmi nemek kutatása igen erős az egyházi fenntartású és keresztény orientációjú egyetemeken, derül ki az interjúból. A professzor szerint - aki korábban a női teológusok európai szövetségének elnöke volt, és a genderszemléletű Biblia-értelmezésnek világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélye -
Senki nem változtat nemet puszta szórakozásból - mondta Fischer. A teológus azt is hangsúlyozta, nem felel meg és soha nem is felelt meg a valóságnak az, hogy az emberek csak férfiak vagy nők lehetnek. Azokról, akik a másik nemhez tartozónak érzik magukat, azt mondta:
Ha a Bibliában szó van a homoszexuális cselekedetek tilalmáról, az közel sem jelenti, hogy ezek máig érvényesek lennének, hiszen a társadalmaink sok tekintetben változtak - jelentette ki Fischer. Példaként a rabszolgaságra vonatkozó törvényeket hozta fel, amik "hála Istennek régen érvényüket vesztették". Ráadásul a Bibliának sok olyan erkölcsi előírása is van, amit soha senki sem követett - például aligha vájják ki saját szemüket a keresztény emberek, ahányszor az "gonoszságra csábít".
- mondta el Fischer a katolikus egyházat megrázkódtató lelepleződött szexuális visszaélések kapcsán. A teológus kiemelte: "világosan különbséget kell tenni a gyermekekkel szemben elkövetett szexuális bűncselekmények és a nem heteroszexuális irányultság között". Utóbbinak semmi köze a kiskorúak sérelmére elkövetett visszaélésekhez. Mint fogalmazott,