Az informatikai óriáscég bejelentése szerint a hamis domainnevek felhasználásával történt behatolási kísérletek a Hudson Intézetet és a Nemzetközi Republikánus Intézet elnevezésű elemző műhelyt érintették. Rábukkantak három további hamisított domainnévre is, amelyeket úgy terveztek meg, hogy az amerikai szenátus egyik internetes oldalának tűnjenek.
Néhány héttel ezelőtt a Microsoft már leleplezett egy hackelési kísérletet, egy Missouri állambeli demokrata szenátor sérelmére. Akkor azt állapították meg, hogy orosz kibernetikai bűnözők Claire McCaskill szenátusbeli számítógépes hálózatába próbáltak betörni, sikertelenül.
A behatolási kísérletek módszere a 2016-os amerikai elnökválasztási kampány idején elkövetett orosz kibernetikai támadásokra emlékeztetett. Azoknak az volt a céljuk, hogy ártsanak Hillary Clinton demokrata elnökjelöltnek , és ezzel elősegítsék Donald Trump republikánus jelölt győzelmét. Ezúttal azonban - idézte az amerikai média Brad Smitht, a szoftveróriás elnökét és egyben vezető jogászát -
Smith szerint nincs jele annak, hogy bárki a megtévesztési kísérlet áldozatává vált volna, ami a jelen esetben azt jelentené, hogy aki rákattint a hamis weboldalra, annak a számítógépe titkos megfigyelés tárgyává, illetve adatlopás elszenvedő alanyává válhat.
A Hudson Intézet nevű agytröszt szóvivője örömének adott hangot, hogy működésük színvonala ilyen mértékű érdeklődést váltott ki a rosszindulatú szereplőkből. A hackerek másik célpontja, a Nemzetközi Republikánus Intézet, amelynek az irányító testületében hat republikánus szenátor foglal helyet, egyelőre nem reagált a Microsoft bejelentésére.