Habár a drukkerek azon csoportja, amelyhez a fenti dal köthető, a júliusi névváltoztatás óta (ismert: a Videotonból lett MOL Vidi FC) bojkottálják a mérkőzéseket, a csapat az ultrák nélkül is bravúrral veszi az akadályokat: a jóval esélyesebbnek tartott francia Bordeaux tavalyi kiejtése után az idén a honosított brazilokkal kiálló bolgár Ludogorets, kedden pedig a friss Bajnokok Ligája tapasztalatokkal is rendelkező Malmö távozott lógó orral Felcsútról. A székesfehérváriak ismét kimagaslóan teljesítenek az élvonalbeli riválisokhoz képest, de vajon miben áll a Vidi titka?
„Az egységességben – válaszolta a Népszava kérdésére a 14-szeres válogatott Pátkai Máté a svédek elleni selejtező lefújását követően. – Ebben a párharcban egy gólt kaptunk, a Ludogorets ellen egyet sem, azt hiszem, ez mindent elmond a csapatról, jól mutatja, hogy stabilak vagyunk. Van még hova fejlődnünk, elismerem, hogy támadásban egy picit több kell, de eddig szerencsére ez is elég volt.”
A 4. fordulóban augusztus 22-én, szerdán 21 órától (majd az idegenbeli visszavágón augusztus 28-án, szintén este 9-től) a görög bajnok AEK Athén ellen pályára lépő magyar aranyérmes – és természetesen ellenfele – számára győzelem és vereség esetén is garantált a folytatás, hiszen az európai szövetség (UEFA) lebonyolítási rendszerének értelmében a párharc győztesére a BL főtábláján, míg a vesztesére az Európa-liga csoportkörében vár hat-hat találkozó.
„Nem gondolnám, hogy bárki, aki a BL rájátszásában játszik, az arra vágyik, hogy az Európa-ligában játsszon, így természetesen szeretnénk megragadni a lehetőséget és a Bajnokok Ligájában szerepelni. Persze, számunkra és a magyar labdarúgást nézve is nagy dolog az El is, de mi szeretnénk tovább álmodni és a BL-ben pályára lépni” – mondta lapunknak Pátkai.
Bármerre is vezet a Vidi útja, két dolog biztos: a gárda új fehérvári stadionja továbbra sincs kész, ezért a Vidi mindkét sorozatban a budapesti Groupama Arénában játssza hazai mérkőzéseit, emellett mindenképpen komoly bevételre tesz szert. Az UEFA 2018/2019-es szezonra megállapított díjazási rendszere alapján az eddig sikerrel vett három kör önmagában ötmillió eurót (átszámítva körülbelül másfél millió forintot) ért a Vidinek, amely ha az FTC 1995-ös és a Debrecen 2009-es teljesítményét megismételve bejut a legjobbak közé, rögvest jogosulttá válik a 15,25 millió euró „rajtpénzre”. Ezen felül győzelmenként 2,7 millió, döntetlenenként pedig 900 ezer eurót lehet kasszírozni a BL-ben, azaz anyagilag is nagy dobás volna az elitliga. Ezzel szemben az El-ben „csak” 2,92 millió eurót kapnak az indulók, a három pontért 570 ezer, a remiért 190 ezer euró jár.