A hétvégi időközi választásokon csak Balmazújvárosban okozott meglepetést az eredmény, a hajdú-bihari városban ugyanis – a februári hódmezővásárhelyi voksoláshoz hasonlóan – a teljes ellenzék által támogatott független Hegedűs Péter lett a befutó. A többi helyen hozták a kötelezőt a kormánypárti jelöltek, igaz, Pásztón meglehetősen szoros küzdelemben maradt alul a nógrádi várost addig irányító, volt televíziós riporter: Dömsödi Gáborra 1781-en, míg korábbi alpolgármesterére, a Fidesz-KDNP jelöltjére, Farkas Attilára 1887-en szavaztak. Felcsúton, Orbán Viktor falujában az lett volna meglepetés, ha nem kormánypárti, a Mészáros Lőrinc által is lelkesen ajánlott utódjelölt, Mészáros László István győz: ő 535 szavazatot kapott, míg a kutyapárti Mészáros László Jánosra 66-an voksoltak.
– Nem történt igazi áttörés a hétvégi időközi választásokon: folytatódott a fideszes előrenyomulás, ami alól csak az ellenzéki pártok által támogatott független balmazújvárosi jelölt győzelme jelentett kivételt – mondta a Népszavának Nagy Attila Tibor a Méltányosság elemzője. Utóbbinak azonban azért nem tulajdonítana nagyobb jelentőséget, mert ebben a városban a Fideszen belül voltak olyan ellentétek, amelyek végül megkönnyítették Hegedűs Péter vállalkozó dolgát. A térség „erős embere”, a kormánypárti országgyűlési képviselő Tiba István ugyanis egy ismeretlen jelölt mögé állt be királycsinálóként, miközben helyben a jobboldali szavazók inkább a fideszes alpolgármestert látták volna szívesen a szavazólapon. Ez értelemszerűen megosztotta a voksokat. Pásztón, ahol komoly ellentétek jöttek felszínre az utóbbi időben, szoros volt a küzdelem, de a Fidesz azon túl, hogy megtartotta többségét a képviselő-testületben, még a polgármestert is le tudta cserélni.
Nagy Attila Tibor úgy vélekedett: az ellenzék számára az jelenthetne némi reménysugarat, ha szeptember 30-án, a budapesti XV. kerületben rendezett polgármester-választáson nyerni tud Németh Angéla. Őt ugyan a Jobbik, az LMP és a Momentum sem támogatja, de az sem biztos, hogy indítanak ellene valakit. Ez a kerület akkora, mint egy nagyobb vidéki város – 70-80 ezer fős – ezért lesz különös súlya ennek a voksolásnak.
Kiss Ambrus a Policy Agenda elemzője szerint a hétvégi időközik eredményéből kiindulva nem lehet azt állítani, hogy megállt volna a fideszes úthenger, de azt sem, hogy tovább roppant volna az ellenzék. Balmazújvárosban sem a kormányoldal, sem az ellenzék nem állított saját jelöltet, de mindkét pólus a „nevére vett” egy-egy független képviselőt, és ilyen értelemben a baloldal került ki győztesen. A Fidesz egyébként is „megégett” egy kissé ebben a városban, hisz itt egy olyan korrupciós ügy miatt kellett új választást kiírni, amelyben jobboldali kötődésű városvezetőt ítéltek el jogerősen. Pásztón sem pártok, inkább személyek versengtek, itt jellemzően mindig szoros eredmény születik akár egyik, akár másik oldal javára, vagyis kevésbé erősek a pártpreferenciák. A felcsúti fideszes győzelem pedig senki számára nem volt kérdés, nem is okozott meglepetést, maga az ellenjelölt is tudta, hogy vereséget fog szenvedni.