iszlám;gyerekrablás;Új-Mexikó;

illusztráció

- Iskolai vérengzésre képezték ki a tanyán fogva tartott gyerekeket

Gépkarabéllyal kellett gyakorolniuk azoknak a gyerekeknek, akiket egy új-mexikói nyomortanyáról szabadítottak ki az amerikai hatóságok. A helyszínen egy kiskorú holttestét is megtalálták.

Iskolai lövöldözésre képezhették ki a gyanú szerint azt tizenegy gyereket, akiket az új-mexikói sivatagban, egy deszkákból ácsolt nyomortanyán találtak meg az amerikai nyomozók

Az öt és tizenöt év közötti fogvatartottakat három asszony és két, gépkarabéllyal felfegyverzett férfi őrizte. A nők feltehetőleg a gyerekek anyjai lehetnek, egyikük kihallgatásán arról beszélt, hogy a tábor lakóit gépfegyverek használatára tanították, és arra, hogy végre tudjanak hajtani egy iskolai lövöldözést -írja az AFP.

A bűnügy értelmi szerzője, a 40 éves Siraj Ibn Wahhaj jelenleg is szökésben van: jelenleg 11 rendbeli gyermekbántalmazással gyanúsítják a rendőrök, de nem kizárt, hogy ennél súlyosabb bűnért is felelnie kell.

A nyomortanyán ugyanis megtalálták Siraj Ibn Wahhaj korábban elrabolt, három éves gyermekének holttestét is: a fejlődésben visszamaradott Abdult tavaly decemberben rabolta el anyjától a férfi – a hatóságok szerint Siraj Ibn ördögűzésnek akarta alávetni a fiút, mert fogyatékosságát démoni megszállottságnak tudta be, a gyermek anyja szerint azonban nem exorcizmusról, csak egy iszlám imagyakorlatról volt szó.

CNN úgy tudja, hogy Siraj Ibn Wahhaj az egyik legismertebb amerikai imám, Siraj Wahhaj fia, a táborban letartóztatott nők közül kettő pedig szintén az imám gyermeke.

 A megosztó személyiségnek tartott Siraj imám neve korábban  több, terrorizmussal és merényletekkel kapcsolatos ügyben felmerült, bár soha nem gyanúsították meg. Azon 170 személy egyike volt, akit összefüggésbe hoztak a World Trade Center elleni 1993-as támadással, bár eljárás nem indult ellene. Később a védelem tanúja volt a „vak sejk”, Omar Abdel-Rahman ellen terrorizmus gyanújával indított perben. 

A jelek szerint épp az következik be, amelytől az ellenzéki hangok tartottak: Nicolás Maduro elnök a hétvégi, állítólagos gyilkossági merénylet mögött politikai ellenlábasait sejti, s már el is kezdődött a felelősségre vonás.