Mint forrásunk fogalmazott, „a politikai napilapok piaca olyan kicsi Magyarországon, hogy nem lenne semmi értelme megtartani a Magyar Időket”, a két napilap ugyanis innentől kezdve óhatatlanul is versenytársává válna egymásnak.
Azt nem tudni, a Magyar Idők hány példányban fogy, mert a lapot nem auditálták, a Magyar Nemzetből megszűnésekor 13608-at értékesítettek naponta. A Magyar Időkkel kapcsolatban a sajtóban napi 3 ezres becslések szerepelnek egy forrásunk szerint „ennél lényegesen több fogy a lapból, nagyságrendileg eléri a Magyar Nemzet példányszámát is”. A hvg.hu korábban azt írta, a Magyar Nemzet augusztus 25-én, vagyis éppen az 1938-as alapításának 80. évfordulóján indulhat újra, és az ATV-nek nyilatkozva erről beszélt Harrach Péter is.
Egy forrásunk szerint kétséges, hogy ennyire rövid idő alatt újra lehet-e építeni egy működőképes szerkesztőséget, de valamikor ősszel biztosan el fognak indulni. Már csak azért is, mert a Magyar Nemzet munkatársai várhatóan a Magyar Idők mostani újságírói lesznek, az pedig valószínűtlen, hogy a Magyar Idők szerkesztőségében bárki is nemet mondjon egy ilyen felkérésre. A Magyar Nemzet az április 8.-i választások után két nappal szűnt meg, a bejelentés mindenkit váratlanul ért, mert a tulajdonos Simicska Lajos korábban azt ígérte, hogy ha más formában is, de tovább működik majd az újság. (Mint megírtuk, a terv az volt, hogy „csak” a nyomtatott napilap kiadása szűnik meg, a hétvégi magazin hetilapként élt volna tovább, és emellett megmaradt volna az MNO.hu is.)
Ezután jött Ungár Péter LMP-s politikus vételi ajánlata, amire a tulajdonos akkor azért mondott nemet, mert - a hozzá közel állók által hangoztatott narratíva szerint - meg akarta akadályozni, hogy a lap „a Fideszhez kerüljön”, Ungár édesanyja ugyanis Schmidt Mária. Ennek ellenére Nyerges Zsolt mégis meg tudta venni Simicska Lajos többi cégével együtt a Magyar Nemzetet is. Ezt az oligarcha egy ismerőse lapunknak úgy kommentálta: „Lajos nem volt olyan helyzetben, hogy bármiről is alkudozhatott volna”, így ment a Magyar Nemzet is.
(Cikkünk megjelenése után jelezték a Magyar Hang című hetilap szerkesztőségéből, hogy több olvasójuk félreértette a szövegben szereplőket, ezért jeleznénk, hogy nem a Magyar Hang, hanem a Magyar Idők megszűnéséről szól az írás.)