Jeremy Corbyn, a brit Munkáspárt vezetője bocsánatot kért amiatt, hogy még 2010-ben, egyszerű parlamenti képviselőként részt vett egy olyan eseményen, ahol a náci Németországéhoz hasonlították Izrael fellépését a Gázai övezetben. A Times jelentése szerint a „Soha többé – bárkiért” nevű rendezvényen Corbyn fel is szólalt. Az eseményen az auschwitzi fogolytábor egyik túlélője is beszélt, s úgy fogalmazott, Izrael gázai politikája ahhoz hasonlítható, ahogy a nácik a haláltáborokhoz viszonyultak.
Corbyn közleményében bocsánatot kért amiatt, hogy aggodalmat okozott palesztinpárti fellépésével. A konzervatív Timesnak azt nyilatkozta, a Holokauszt Emlékezet Napján az auschwitzi haláltábor egyik zsidó túlélője volt a fő szónok, s az eseményen olyan kijelentések hangzottak el, amelyeket a maga részéről nem tud elfogadni. Utalt rá, több olyan rendezvényen is részt vett, amelyeken a palesztinok ügyéről, illetve a közel-keleti békéről volt szó, jelenléte azonban nem jelenti azt, hogy osztaná a felszólalók kijelentéseit.
Corbynt már többször vádolták antiszemitizmussal. Olyan vélemények is napvilágot láttak, amelyek szerint a Munkáspártban felerősödtek a zsidóellenes hangok azóta, hogy 2015 szeptembere óta ő áll a baloldali politikai erő élén. Corbyn ezért vizsgálóbizottságot is felállított azzal a feladattal, hogy utánanézzen ezeknek a vádaknak. A pártelnököt amiatt is bírálatok érték, mert korábban három olyan Facebook csoportnak is tagja volt, amelyeken antiszemita posztokat közöltek.
Felmérések mindenesetre nem támasztják alá azon vádakat, amelyek szerint a Munkáspártban felerősödtek volna az antiszemita nézetek. A YouGov közvélemény-kutató felmérése szerint a párt híveinek 32 százaléka támogatott legalább egy antiszemita megnyilvánulást, miközben ez az euroszkeptikus UKIP esetében 39, a konzervatív toryk támogatói esetében pedig 40 százalékos volt.
Egy 2017-ben a Survation által készített felmérés szerint a zsidók Munkáspártról alkotott véleménye sem változott jelentősen 2015 óta. Az akkori voksoláson, amikor még Ed Miliband irányította a pártot, a zsidók 14 százaléka jelezte, hogy a Munkáspártra szavazna, a 2017-es voksoláson ez az arány jócskán hibahatáron belüli, 13 százalékos volt.
Feltűnést keltett, hogy a hét elején a párt egyik vezető személyisége, a Corbynhoz közel álló Peter Willsman azt közölte, „Trump-fanatikusok” állnak a Munkáspártot antiszemitizmussal vádlók mögött.