cafeteria;

- A szakszervezetnek coki, a képviselőknek emelés

A cafetéria adóztatási szabályainak változása miatt az érintett dolgozók évi nettó jövedelme 80-90 ezer forinttal csökken.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) szerint elfogadhatatlan, hogy miközben a parlamenti többség a saját jövedelmének emelését kész támogatni, tökéletesen közömbös a választói iránt, akiknek jelentős része havi nyolc-kilencezer forinttal kevesebbet vihet majd haza jövőre. Az érdekképviselet szerint ez szégyenletes.

A konföderáció közleményben azt írta: miközben havi bruttó kétszázezer forinttal emelnék a parlamenti képviselők tiszteletdíját, az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága meg sem hallgatta a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnökét, aki arról beszélt volna, hogy a cafetéria adóztatási szabályainak változása miatt az érintett dolgozók évi nettó jövedelme nyolcvan-kilencvenezer forinttal csökken. A béren kívüli juttatások között több olyan elem is van, amely összhangban van a kormány társadalompolitikai intézkedéseivel, ilyen például a munkaerő mobilitását elősegítő lakhatási támogatás, az iskolakezdési támogatás, a diákhitel, illetve a lakáshitel visszafizetéséhez nyújtott támogatás, valamint az öngondoskodást segítő nyugdíjpénztári hozzájárulás.

Ezek kedvezményes adóztatását vagy adómentességét a kormány megszüntetné. Ehhez képest a parlamenti képviselők a kormánypárti javaslat szerint a bruttó átlagfizetés háromszorosát keresnék, ami azt jelenti, hogy míg eddig 748 ezer forint volt a tiszteletdíjuk, jövőre ez 948 ezer forintra nőne. A MASZSZ álláspontja szerint elfogadhatatlan, hogy miközben a parlamenti többség a saját jövedelmének emelését kész támogatni, tökéletesen közömbös a választói iránt.

Gulyás Gergely a Miniszterelnökséget vezető miniszter az ATV-nek nyilatkozva korábban azt mondta: bármikor nyitott a tárgyalásra a szakszervezetekkel.