Valódi kálváriát élt meg az az erasmusos olasz diák és magyar kísérője, akik a Honvéd kórházban 17 órát vártak egy rövid vizsgálatra. A július 10.-i esetről a HVG számolt be, a kísérő levele alapján: mint a cikkből kiderült, a budapesti szállodában gyakorlatát töltő olasz tanuló lábán furcsa, növekvő piros foltot vett észre – a tünetet megvizsgáló orvos pedig trombózis gyanújával azonnal kórházba küldte.
A diák és kísérője taxival siettek a kórházba, ahol egy órás várakozás után egy orvos megvizsgálta őket, majd azt mondta, nem tudja eldönteni, hogy ez trombózis-e vagy sem, várjanak inkább egy szakorvos érkezésére.
A szenvedés itt kezdődött: a páros ugyanis összesen 17 órát töltött a sürgősségi osztály folyosóján – a fiútól csak a várakozás 15. órájában vettek vért, majd két órával később egy orvos állapította meg, hogy nincs szó trombózisról, a foltot valamilyen gyulladás okozza. Ekkor már hajnali három volt; a vizsgálat ideje alatt egyébként Milánóból Budapestre érkezett a diák egyik olasz tanárnője is – írja a lap.
A portál megkereste a Honvéd Kórházat; levelükre végül a fenntartó, a Honvédelmi Minisztérium válaszolt, így: „A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Sürgősségi Centrumban a betegek ellátása nem érkezési sorrendben történik, hanem az állapotuk súlyosságának függvényében.
2018. július 10-én a délelőtti órákban a megkeresésében említett külföldi fiatalember egy korábbi sérüléssel, és napok óta fennálló panaszával jelentkezett a Honvédkórházban. A jelentkezését követően azonnal elvégzett állapotfelmérés eredményen em indokolta a soron kívüli, sürgősségi ellátást ( emlékezzünk vissza, hogy a szemtanú szerint az első vizsgálat egy óra után történt meg, az orvos pedig állítólag nem tudta eldönteni, hogy trombózisról vagy más problémáról van szó – a szerk) . A férfi jelentkezésének időpontjában rajta kívül közel 100 beteg várakozott a Centrumban, akik közül 45 beteg – súlyos sérülésükből, kritikus állapotukból kifolyólag – haladéktalan orvosi ellátás, illetve közvetlen beavatkozást igényelt.
A férfin – a sérülésének és állapotának megfelelően – a szükséges vizsgálatokat a kórház orvosai elvégezték.
A várakozási idő hosszúságát az érintett személy sérülésénél súlyosabb esetek ellátása, adott esetben életmentő beavatkozások végrehajtása indokolta.”