;

iskola;Simicskó István;

Simicskó István

- Így vinné az iskolákba a hazafiasságot Simicskó

„A történelem tantárgy például kiváló lehetőség” – mondta a kormánybiztos.

Hosszú interjút adott a Magyar Időknek Simicskó István kormánybiztos. A volt honvédelmi miniszter ebben arról is beszélt, hogy új megbízatásában egy hazafias nevelési módszertan létrehozásán dolgozik.

„Nagyon kevés olyan hely van a világban, ahol konkrét tantárgy a hazafias nevelés vagy a honvédelmi nevelés. Ahol létezik, alapvetően közismereti tantárgyakban, történelemórák keretében, földrajzórán, állampolgári ismeretek és egyéb más tantárgyak között helyezik el ezeket. Ott viszont, ahol a tantervben ezek a szempontok is jelen vannak, meggyőződésem, hogy erősebb és egészségesebb nemzettudatú fiatal emberek hagyják el az iskolákat”–magyarázta.

Arra a kérdésre, hogy mikortól lehet ezt elkezdeni, Simicskó azt mondta, „akár általános iskolában; a franciáknál például már óvodáskortól beépítik, a nemzeti ünnepeik megtartásán keresztül”.

Szerinte össze kell rakni „egy olyan puzzle-t”, amiből kijön egy értelmes, egészséges, hazafias nevelési módszertan.

„A történelem tantárgy például kiváló lehetőség arra, hogy kiegészítésképpen egy olyan anyagot tegyünk hozzá, amely egyébként tudat alatt, a szívükben erősíti meg a fiatalok hazájuk iránti elkötelezettségét”– vélekedett Simicskó.

Úgy véli, hogy ha „csak egyetlen fiatal lelkét meg tudjuk érinteni, és át tudunk adni neki valamit abból a tapasztalatból, amivel rendelkezünk, akkor a mi nemzedékünk már nem élt hiába. Harcművészként tudom, ahhoz, hogy egy ügy tovább éljen, legalább két ember kell: egy mester és egy tanítvány”.

Simicskó szerint a globalizált, túlzott mértékben liberális elveket valló világban nagy erők ügyködnek azon, hogy ne a közösségeket, a nemzeti közösséget, a családokat és a nemzettudatot erősítsék. Azt mondta, nagyon sok jel mutat arra is, hogy a nyugati civilizáció alapvető problémája leginkább a hitehagyottság.

Ennek persze vannak jelei, és én azt gondolom, hogy a gyermekeinket alapvetően egészséges nemzettudatra kell nevelni, ami azzal kezdődik, hogy tisztában vagyunk a saját nemzeti közösségünk értékei­vel, tehát értékrendet tudunk átadni nekik” – tette hozzá.

Mint megírtuk, lejárt a határidő, ameddig az iskoláknak és óvodának be kellett nyújtani saját terrorellenes akciótervüket. Mint az már az év elején kiderült, az intézményvezetők legfontosabb feladata egy ilyen helyzetben az, hogy temérdek jelentés legyártásával felvegyék a harcot a fokozódó nemzetközi terrorveszély jelentette fenyegetéssel.

Civil engedetlenségi mozgalom indítására készülnek Balatonfűzfő térségében, mert már nem tudják elviselni a hulladéklerakó szagát.