9 megyére másodfokú, 11 megyére elsőfokú árvízkészültséget rendelt el a romániai Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) vasárnap - írja a maszol.ro. Egy összesítés szerint már legalább négy halálos áldozata van a romániai áradásoknak: két férfit megáradt folyó sodort el, és egy eltűnt asszonyról is kiderült, vízbe fulladt. Volt, akire viszont házának átázott mennyezete szakadt rá. Korábban arról is hírt adtak, hogy egy gyerek villámcsapás áldozata lett.
Az áradás Székelyföldet sem kímélte: a Hargita megyei készenléti felügyelőség tájékoztatása szerint az olyan nagyvárosokban is elöntötte a háztartásokat, pincéket a víz, mint Sepsiszentgyörgy, Csíkszereda, Székelyudvarhely. Gyergyóhollót és Tölgyest sem kímélte.
Összedőlt szombaton Bodolán egy vasúti összekötőhíd is. Luiza Dănilă a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője elmondta, senki sem sérült meg az baleset során. Oana Brânzan, a román állami vasúttársaság (CFR) infrastruktúrát kezelő részlegének szóvivője arról tájékoztatott, hogy a vasúti szakaszt egy magáncég üzemelteti. A híd kapcsán feljelentést tesz Lehel Kovács István, az Erdélyi Kárpát Egyesület elnöe, jelentette be hétfőn. A híd ugyanis akkor dőlt össze, amikor a közeli víztározó túlcsorduló vizét egyszerre kiengedték - írja Facebook-on a természetjáró és környezetvédő egyesület vezetője.
A hidat elmosó Tatrang folyó egy töltést is átszakított Kovászna megyében - Raed Arafat belügyminisztériumi államtitkár személyesen látogatott el a helyszínre. A belügyminisztérium katasztrófavédelmi részlege (DSU) szerint a megyében mintegy 200 személynek okozott közvetlen problémát az ár .
Maros megyében Héjjasfalvát öntötte el az árvíz - körülbelül száz háztartást érintett, 30 házba és 15 pincébe hatolt be. Két családot ki kellett lakoltatni a biztonságuk érdekében.