A DVI 1980 óta az Interpol állandó munkacsoportjaként a 190 tagállam részére ajánlásokat fogalmaz meg és segítséget nyújt a halálos tömegszerencsétlenségek, katasztrófák, terrorcselekmények áldozatainak azonosításához.
Egy áldozatazonosító egység bűnügyi helyszínelőkből és nyomozókból, igazságügyi orvosszakértőből, valamint egy igazságügyi fogorvosszakértőből áll. A videón az látható, amint a szakemberek az Interpol standardoknak megfelelően, a DVI protokoll mentén végzik egy katasztrófa helyszínén a holttestek összegyűjtését, szállítását és nyilvántartásba vételét. Feladatuk továbbá – a Nemzeti Szakértői és Kutató Központ szakértőinek bevonásával – az ismeretlen személyazonosságú holttestek azonosítása is.
A felvételen beállított helyszínek láthatóak, a látszólagos halottak valójában statiszták. A képzést - külföldi instruktorok bevonásával - a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karával és a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-Orvostani Intézetével szorosan együttműködve szervezte.
Többnapos áldozatazonosító képzés folyt Magyarországon
Nemzetközi protokoll a tömegszerencsétlenségek, katasztrófák, terrorcselekmények áldozatainak azonosításában.