Az uniós tagállami kormányokat tömörítő tanács sajtószolgálata arról számolt be, hogy hét magánszemély nevét vettek fel a mianmari szankciós listára.
A büntetőintézkedések vagyonbefagyasztást és beutazási korlátozást foglalnak magukban. A tájékoztatás szerint az érintettek gyilkosságokért, szexuális erőszakért és civilek házainak módszeres felégetéséért is felelősek.
A nyugat-mianmari Arakán szövetségi államból - becslések szerint - legalább 700 ezer rohingja menekült el tavaly nyár vége óta a mianmari hadsereg által végzett népirtás miatt. Teljes falvakat semmisítettek meg a hatóságok.
Arakánban mintegy egymillió rohingja muzulmán élt gyakorlatilag teljes jogfosztottságban, ugyanis a többségében buddhista Mianmar vezetése bangladesi illegális bevándorlónak tekinti őket, és állampolgárságot sem volt hajlandó adni nekik.
Etnikai tisztogatás 2.0
A közösségi oldalnak meghatározó szerepe volt a rohingya kisebbség elleni mianmari gyűlölethullámban - vélik a túlélők és a szakértők. Hogy mi köze volt a népszerű közösségi oldalnak, a Facebooknak a rohingya kisebbség elleni mianmari vérengzéshez? Az El País spanyol napilap elemzése szerint nagyon is sok.