Azt, hogy a kormány elvitetné a szobrot a Parlament mellől, a DK-sok abból a feljegyzésből gondolják, amit Such György, az Országgyűlés Hivatala főigazgatója írt a költségvetési bizottságnak. A feljegyzés szerint a hivatal – egyebek mellett – arra tekintettel állította össze költségvetését, hogy „rendelkezésre álljon az Országgyűlés hivatali szervezete elhelyezésére szolgáló, Szabad György Irodaház felépítéséhez, és a Vértanúk tere gyalogos-prioritású átalakításának 1. üteméhez szükséges forrás”.
A DK-sokban a „gyalogos-prioritású” kifejezés keltett gyanút. Különösképpen azért, mert Kövér László házelnök 2012-ben már előhozakodott azzal, hogy a Kossuth tér rekonstrukciójába (amelynek célja az 1944 előtti „képzőművészeti arculat” visszaállítása volt) nem fér bele a Nagy Imre-szobor. A miniszterelnöki emlékmű végül maradt a helyén, de a „forradalom lángját” elszállították a Kossuth térről.
Rónai Sándor elmondta, hogy a budapesti Nagy Imre Társaság is próbált tájékoztatást kérni a kormánytól, de eddig nem kapott érdemi információt. A szóvivő hozzátette: a DK petíciót indít, ennek honlapja a hét folyamán elkészül. Ekkor keresik meg levélben a többi ellenzéki pártot.
Kérdéseinket elküldtük a parlamenti sajtóirodának, ahol későbbre ígértek választ.
A Such György levelében említett Szabad György Irodaházzal múlt hónapban foglalkoztunk. Megírtuk, hogy a szabadon választott Országgyűlés első elnökéről elnevezett, a Kossuth téri volt MTESZ-székház helyén épülő új irodaház nem csak csúszással, hanem a tervezettnél drágábban készül el: a beruházás a korábban meghatározottnál bő 1,5 milliárd forinttal többe, 10 milliárd 670 millió forintba kerül majd. A kivitelező a kormányközeli üzletember, Garancsi István egyik cége, a Market Zrt. Az egykori MTESZ-székházat is ugyanez a cég bontotta le több mint 700 millió forintért.