Eddig három bolygó szerepel az elérhető célállomások listáján: A Trappist-1e, a Kepler-16b, illetve a Kepler-186f, ahol akár még élet is előfordulhat. Ezeken a helyeken a rendelkezésre álló adatok alapján megrajzolt virtuális környezetben lehet körülnézni. Szó szerint: 360 fokban nézelődhetünk.
A virtuális környezetbe beillesztettek néhány érdekes információt is, amelyek kattintásra ugranak elő, de a honlapon ezen kívül is sok érdekesség olvasható az exobolygó-vadászatról - azaz a Naprendszeren kívüli, idegen csillagok körül keringő bolygók utáni kutatásról. A NASA ráadásul szabadon hozzáférhetővé tett az exobolygókhoz kapcsolódóan a retro sci-fik hangulatát idéző posztereket is.
Akár ilyen is lehet a Kepler-186f felszíne a bolygóról jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján. Forrás: NASA
A szóban forgó égitesteket felfedező Kepler űrteleszkóp már az utolsókat rúgja - a 2009-ben útjára indított exobolygó-vadász űrtávcsőnek hónapokon belül elfogy az üzemanyaga. Azért még februárban is talált száz új bolygót, és a rengeteg általa gyűjtött adatban még jóval azután is lesz mit keresni, hogy elbúcsúzunk tőle. Az adatok elemzésébe egyébként a Google segítségével bárki bekapcsolódhat.