A politikus közölte: közérdekű adatigényléssel fordul a beruházásban érintett Nemzeti Sportközpontokhoz, valamint a Magyar Tenisz Szövetséghez, amely az ATP tenisztornák magyarországi versenyeit rendezi. Látni akarja ugyanis azokat a szerződéseket, amelyeket ezen szervezetek kötöttek a kormánnyal és a nemzetközi teniszversenyek lebonyolítójával. Gál József, a Fővárosi Városigazgatóság LMP-s felügyelőbizottsági tagja emlékeztetett: tavasszal az Országgyűlés egyetlen nap alatt fogadta el a törvényt, amely egy akár 27 méter magas teniszstadion építését is lehetővé tette volna a Margitszigeten, az építési, környezet- és árvízvédelmi szabályok figyelmen kívül hagyásával. Ám az államfő megfontolásra visszaküldte azt a Háznak, hiányolva a megfelelő hatástanulmányokat. (MTI)
A köztársasági elnök ezt akkor azzal indokolta, hogy a törvény hatástanulmányokkal nem igazolt, nem kellően előkészített és az érintettekkel nem egyeztetett volt, ezért garanciák nélkül engedett volna eltérést számos jogszabálytól, és veszélyeztetné a Margitsziget természetvédelmi és kulturális örökségi jellegét, valamint az alatta lévő ivóvízbázist.
Az újonnan építendő teniszstadion kedvéért az aktuális szabályozásokat is figyelmen kívül hagyták volna, sem a főváros parkolás rendjére, az építtetők személygépkocsi-elhelyezési kötelezettségére, a fás szárú növények védelmére, kivágására és pótlására vonatkozó, valamint az árvízvédelemmel összefüggő előírásait nem kellett volna figyelembe venni a kivitelezésnél - emlékeztet a hvg.hu. Az építmény a 26 méter magas lehetett volna, ami azt jelenti, hogy a Groupama Arénánál 3 és fél méterrel lett volna magasabb. A margitszigeti teniszstadion építéséről egyébként Tarlós Istvánnal sem egyeztettek ekkor, ezért a főpolgármesteri hivatal azt közölte február 21-én, hogy a döntést nem hajtják végre.