hulladék;ellenzék;időközi;Józsefváros;

Nyócker - Zichy Nándor Szobra a Lőrinc pap téren  - Fotó: Németh András Péter

- Józsefváros - Pártfüggetlen lehet az ellenzéki jelölt

Néhány napon belül megnevezheti a baloldali ellenzék, hogy kit indít közös jelöltként Józsefvárosban a július 8-i időközi polgármester-választáson. Az erről szóló szerdai egyeztetésen hat párt – az MSZP, az LMP, a Demokratikus Koalíció, a Párbeszéd, a Momentum, valamint a Liberálisok – vett részt, és egyebek mellett megállapodtak abban is, hogy nem indulnak egymás ellen a XV. kerületi időközi voksoláson sem. A józsefvárosi jelöltről egyelőre annyit lehet tudni, hogy nem pártpolitikus.

– A tárgyalásokon abban is megegyeztünk, hogy a jövőben csak akkor vesszük elő az előválasztások ötletét, ha tárgyalásos úton nem sikerül megállapodni a közös induló személyéről – mondta lapunknak Horváth Csaba, a szocialisták fővárosi politikusa. Azt is megjegyezte, hogy miután több párt is "átmeneti állapotban van" a választás után, a következő tárgyalási fordulót csak a pártstratégák megismerése után tartják meg. A cél, hogy a későbbi együttműködés alapelveit lefektessük még a nyár előtt – fogalmazott Horváth Csaba. A későbbi vidéki választások esetében az együttműködést kiterjeszthetik a Jobbikra is, azonban ehhez a tárgyalófelek szerint az kell, hogy „a Jobbik ne szélsőséges, hanem demokratikus irányt vegyen”.

A szerdai egyeztetésről egyébként utólag az összes résztvevő pozitívan nyilatkozott, Ungár Péter LMP-s országgyűlési képviselő például "jelentős reményről" beszélt, míg Gy. Németh Erzsébet, a DK fővárosi képviselője szerint az előválasztás és a tárgyalásos út is megfelelő a közös induló kijelölésére. 

Több helyen újraszámolták a listás szavazatokat
Eddig négy helyen rendelte el a Kúria a listás szavazatok újraszámlálását, azonban több beadványról még nem döntött a testület. Patyi András, a Nemzeti Választási Bizottság elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy egyetlen parlamenti mandátum sorsát sem döntik el azok a szavazókörök, ahol újraszámolást kértek. "Több mint tízezer kétszáz szavazókör van, ebből négyről tudjuk, hogy felbontják az urnát. Ezek nem tartalmaznak annyi szavazólapot, hogy ha minden szavazatot rossz helyre könyveltek is volna, mandátumváltozás legyen" – mondta.



Noha önmagában bontással még soha nem számolták fel a nyomort, a kormány szegénységpolitikája továbbra sem mutat túl ezen:a cél, hogy nem legyenek szem előtt a szegények.