Kérdés, hogy ez milyen mértékben billenti egy irányba a mérleg nyelvét:
Havonta bruttó egymillió forint lehet (nettó 665 ezer) a képviselők alapfizetése. Eddig bruttó 748 ezer (nettó 500 ezer) forint érkezett havonta a számlájukra. A Blikk információi szerint hamarosan emelhetik a képviselők és az állami vezetők illetményét. Mivel a képviselői illetmény a helyettes államtitkári fizetéshez van kötve, várhatóan az állami vezetők sem maradnak ki a jóból, és párhuzamosan nekik is emelkedhet a bérük, vagyis a helyettes államtitkárok is 1 millió forintot kaphatnak, annyit, mint jelenleg az államtitkárok.
Emelnék továbbá a képviselők albérleti támogatását, itt az az indok, hogy teljesen elszálltak a fővárosi ingatlanárak: négy éve még bőségesen elegendő volt egy belvárosi lakás bérleti díjára és rezsijére havi 187 ezer forint, amit erre a célra igénybe vehettek a vidéki képviselők, ám most már ez egyre nehezebb lenne.
A képviselői alapilletményt legutóbb négy éve, szintén a ciklus elején emelték 236 ezer forintról 748 ezerre, viszont a költségtérítéseket csökkentették, ezért voltak képviselők, akik összességében rosszabbul jártak. Az országgyűlési hivatal dolgozói illetményének emelését decemberben fogadta el ellenszavazat nélkül a parlament. Így januártól átlagosan 45 százalékkal nőtt a fizetése a 700-800, parlamentben dolgozó tisztviselőnek.
Update:
A képviselői bérek emelésére vonatkozó javaslat a sajtóban megjelentekkel szemben nincs napirenden - közölte a Fidesz-frakció pénteken az MTI-vel. A közlemény emlékezet, hogy az országgyűlési képviselők illetményének összegét az Országgyűlésről szóló törvény szabályozza. A jogszabály arról rendelkezik, hogy a képviselők fizetése a közigazgatási alapilletményhez kötött, megegyezik a helyettes államtitkárokéval. A szabályok szerint fizetésemelés csak akkor lehetséges, ha mindenkinek nő a közigazgatásban az alapilletménye.Képviselői béremelésre vonatkozó javaslat az Országgyűlés napirendjén nincs - hangsúlyozta a Fidesz.