Megállapodott a Fidesz-KDNP és az ellenzék a parlamenti tisztségek elosztásáról. Ahogy eddig, ezután is tizenöt állandó bizottság működik majd az új országgyűlésben is. Gulyás Gergely, a Fidesz alelnöke és delegációvezetője közölte, a parlamenti mandátumarányoknak megfelelően tíz bizottságot a kormánypártok vezetnek, ötnek pedig ellenzéki elnöke lesz. A leosztás megegyezik a négy évvel ezelőttivel, azzal a különbséggel, hogy mostantól a népjóléti bizottságot a szocialisták, a kulturális bizottságot pedig a kormánypártok vezeti majd. Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője lapunknak elmondta, hogy Korózs Lajos, a népjóléti bizottság eddigi alelnöke vezeti majd a testületet. Az MSZP-Párbeszédnek nyolc bizottsági alelnöki posztja lesz. A részletekről Tóth később ígért tájékoztatást, ugyanis a két párt egymás között állapodik meg a posztok elosztásáról.
Schmuck Erzsébet, az LMP képviselője a Népszavát arról tájékoztatta, hogy pártja a fenntartható fejlődés bizottságát vezeti majd, emellett két helyen – a költségvetési és honvédelmi grémiumban – alelnököket adnak. – Arról, hogy ki tölti be ezeket a pozíciókat, a csütörtöki és pénteki siófoki frakcióülésén döntünk – tette hozzá.
A nemzetbiztonsági bizottság elnökét hagyományosan a legnagyobb ellenzéki frakció adja, így az MSZP helyett a Jobbik kapta ezt a pozíciót. Gyöngyösi Márton, a párt delegációvezetője elmondta: a vállalkozásfejlesztési bizottságot is ők fogják vezetni, továbbá hét bizottsági alelnöki tisztséget kaptak. A Demokratikus Koalíció a költségvetési bizottság elnökségét szerezte meg, Varju László, a DK alelnöke azt mondta: ma döntenek a konkrét személyről.
A Fidesz-frakció újra Kövér Lászlót jelölte házelnöknek. A jelölést Gulyás Gergely szerint valamennyi ellenzéki frakció tudomásul vette. Tóth Bertalan lapunknak elmondta, a T. Ház alelnökének a posztot eddig is betöltő Hiller Istvánt jelölik. A szocialistákon kívül a Jobbik is delegál egy alelnököt, de Gyöngyösi azt mondta, a személyi kérdésekről még egyeztetnek.