Soros-lista;

- Zsoldosok

Büszke vagyok gimnáziumi osztálytársamra, amiért rajta van a listán. Természetesen azon, amelyet a korábbi jó hírű hetilap álcájában megjelenő kormányzati szócső, a Figyelő tett közzé. Ujlaky Andris megérdemli, hogy kipécézzék, hiszen sok éve küzd a hátrányos helyzetű, főleg roma gyerekek minőségi oktatásáért. Nem kisebbítve érdemeit, biztos, hogy az osztály nagy része benne lehetne ebben a névsorban. Ahogy egykori rádiós és tévés kollégáim többsége is, vagy a mai - és a korábbi - Népszava szinte összes munkatársa.

A hatalmas választási diadal utáni euforikus hangulatot a jelek szerint az sem csökkenti, hogy úgy látszik, a nagy vezér tévedett. Mármint amikor azt állította, hogy Soros Györgynek "kétezer zsoldosa" van Magyarországon. Hiszen bármerre nézünk, olyanokat látunk, akikre érvényes lehet a megbélyegzőnek szánt kitétel. Vagyis ők nem az immár több mint nyolc éve uralkodó rezsim - a nemzeti együttműködés rendszere - hívei. A kormányzati propagandából tudhatjuk, azt a hatalmas tömeget is a milliárdos pénzelte, amely előbb Budapesten, majd vidéki városokban is tüntetett. Bár arról nincs hír, ez a sok ember hogyan kapta meg jussát, amiért Soros uszályába került, de ilyen apróságokon ne akadjunk fel. Hozzájuk sorolhatók azok a választók is, akik április 8-án a változásra voksoltak - és az adatok alapján ők voltak többen, még ha a választási rendszernek köszönhetően az eredmények nem ezt tükrözik is.

Orbán Viktor megmondta - bár egészen más helyzetben -, hogy a haza nem lehet ellenzékben. Ez a majdnem három millió "zsoldos" tehát éppúgy egyenjogú tagja a társadalomnak, mint a Fidesz szavazói. Listázni persze lehet, de a névsor mindkét oldalon hosszú. Mindenki eldöntheti, melyikre akar felkerülni.

De jó lenne olyan országban élni, ahol már nem készülnek listák. Soha.