Egymásnak ellentmondó hírek terjednek arról, mikor dől el a Magyar Nemzet, a Heti Válasz és a Lánchíd Rádió sorsa. A lapunkhoz eljutott leginkább pesszimista információ szerint akár az év végéig is elhúzódhatnak a tárgyalások, de hallottunk olyan verziót is, hogy – legalábbis a Magyar Nemzet újraindításáról – már a jövő héten megállapodás születhet
A fideszes kétharmadot hozó parlamenti választás után Simicska Lajos alaposan leépítette médiaportfóliáját. A Lánchíd Rádió kedden éjjel elhallgatott, a Magyar Nemzet szerdán jelent meg utoljára, a Heti Válasz némi haladékot kapott, hogy befektetőt találjon. Az LMP-s Ungár Péter megerősítette, hogy mindhárom sajtóorgánumra vételi ajánlatot tett.
Rejtély, hogy Simicska az üzleti pozícióját is rontva miért zárta be a Magyar Nemzetet, ha valóban kész eladni, és nem akar végleg lakatot tenni a szerkesztőségre. Simicska környezetéből azt a kevéssé kielégítő tájékoztatást kaptuk: fontos szempont volt, hogy a munkatársak megkapják a végkielégítésüket. Az előfizetői díjakat mindenesetre visszafizetik.
A Lánchíd Rádió frekvenciaengedélye ősszel lejár, a rádió egyik munkatársa azt mondta lapunknak: „tudtuk, hogy a hosszabbításra nincs esélyünk”. Értesülésünk szerint a Lánchíd Rádió adott esetben egy másik frekvencián folytathatja. Kerestük Ungár Pétert, de az LMP-s politikus tartja magát ahhoz, hogy egyelőre nem nyilatkozik. Így nem tudni, összességében mekkora összeget szán a befektetésre, és azt sem, külön is megvásárolná-e valamelyik sajtótermék tulajdonjogát.
Azt kívánjuk, ne legyen rá szükség, de ha mégis idáig jutnak, a Sajtószakszervezet minden tőle telhető segítséget megad a Magyar Nemzet és a Lánchíd rádió erre igényt tartó újságíróinak munkaügyi tárgyalásaikhoz – áll a szervezet szolidaritási közleményében.
A volt népszabadságosok Facebook-oldalán pedig ez szerepel: „A Népszabadság és a Magyar Nemzet története sok tekintetben különbözik, de egy szempontból mindenképpen ugyanaz: mindkét patinás lapot politikai okokból, méltatlan körülmények között, egyik pillanatról a másikra zárták be. Magától értetődik, hogy mi, a felszámolt Népszabadság volt munkatársai szolidaritást vállalunk a Magyar Nemzetnél dolgozó kollégáinkkal, és kívánjuk, hogy minél előbb megnyugtatóan rendeződjön a lap sorsa!”
Ha a Magyar Nemzet visszatér a tradícióihoz, az újság sorsa valamilyen formában meg fog oldódni Németh Szilárd szerint. A Fidesz alelnöke a Heti Tv-ben arra a kérdésre, hogy mi lesz az utcára kerülő újságírókkal, azt válaszolta, szerinte a lapban nem újságírók dolgoztak, illetve nem csak újságírók. Majd kifejtette, ez nem a kormány problémája, mert nem jó dolog, ha a politika belekavar a média életébe.