Harminc választókerületről tárgyalt volna az MSZP-Párbeszéd szövetség az LMP-vel, ám a „Lehet Más a Politika” eleve tíz körzetre szűkítette a beszélgetést. Hogy miért, arról csak találgatni lehet – csakhogy ezt a tíz választókerületet sem tudta prezentálni a zöldpárt. Végül mindössze két helyen vonta vissza az emberét. Így Óbudát az MSZP-Párbeszéd favoritja, Szabó Tímea valószínűleg sikerrel behúzz(2014-ben az MSZP jelöltje nyert egyéniben.) Esélyt kapott Miskolcon az MSZP-Párbeszéd jelöltje Varga László, aki fej fej mellett fut a Fidesz és a Jobbik emberével (2014-ben a három párt favoritja egy százalékon belül teljesített, a zöldpárt jelöltje pedig 3 százaléknyi szavazatot vonzott). Az MSZP-Párbeszéd pedig Szekszárdon vonja vissza Harangozó Tamást, ahol Hadházy Ákos léphet sorompóba. Így jóval nagyobb eséllyel húzható be két ellenzéki mandátum (a Pest megyei kisvárosban valószínűsíthető a győzelem, a Tolnai városban egyelőre arra van esély, hogy az LMP megszorítsa Horváth István egykori polgármestert.)
Hogy miért nem állta a szavát, pontosabban ígéretét az LMP, azt pletykák szerint egyetlen alapember mozgása magyarázza. Schiffer Andrásé. Noha a „Lehet Más a Politika” korábbi vezérarca hivatalosan háttérbe vonult, számos hír szól arról, hogy a kongresszust és az Országos Politikai Tanácsot még ő igézi a háttérből – és ezzel a két testülettel gyakorol nyomást az elnökségre. Ahol egyes hírek szerint már nem az ő emberei ülnek, más források szerint viszont Szél Bernadett az utolsó előretolt bástyája. Az mindenesetre tény, hogy az LMP amikor érezte az együttműködést forszírozó választói igényt, olyan összekapaszkodási feltételt támasztott (az MSZP és a Jobbik fogjon össze), amelyik eleve ellehetetlenítette a választást. Illetve azt kezdte a zöldpárt kommunikálni, hogy nincs szükség együttműködésre, mert ez a választás csak egy átmeneti időszakról szól, egy újabb, előrehozott választást készít elő.
Szóval, számos forrásunk szerint Schiffer árnyéka vetül az LMP jelöltjeire: példának okáért a Baranya 2-es választókerületben induló LMP-s favorit elérhetetlennek bizonyult, holott az LMP-vel kötelékben repülő Új Kezdet (a Gémesi György gödöllői polgármester nevével fémjelzett formáció) is erősen ambicionálta a visszalépését. Nem véletlenül, ez a gesztus lett volna a feltétele annak, hogy az MSZP visszalépjen a Gödöllőn induló Lengyel Szilvia javára. Illetve például Érden is erősen billeget a helyzet: állítólag a zöld párt embere azt kommunikálta, hogy a vezérkar nem engedi kifarolni a jelöltségből, miközben a párt prominensei erről nem tudtak.
Schiffer András viszont arról nem tud, hogy ő mozgatná a szálakat. Miután 2016 augusztusában kiszállt a politikából, utoljára a 2017-es januári tisztújító kongresszuson vett részt, azóta nem semmilyen formában nem folyt bele sem az Országos Politikai Tanács, sem a kongresszus, sem az elnökség munkájába, nincs rajta belső levelezőlistákon, és nem tagja zárt LMP-s Facebook-csoportoknak sem. LMP szervezetnél pedig tavaly áprilisban vizitált Gödöllőn. Agyrém azt feltételezni, mondta Schiffer, hogy így befolyásolni lehet egy párt döntéshozatali folyamatait. Az utóbbi fél évben kétszer beszélt Szél Bernadettel (mindkét alkalommal az LMP társelnöke kereste), és valóban szóba került a választás, de a stratégiaalakításban és a kampányba semmiképp nem kívánt részt venni. Ehhez tartotta magát, így a jelöltek jó részét nem is ismeri. A választásról pedig csak április 8-a után hajlandó beszélni,