Szerintem;Brexit;

- Nem mindegy

A Brexit-tárgyalások előrehaladtával egyre gyakrabban merül fel a kérdés, hogy mi legyen az Egyesült Királysághoz tartozó Észak-Írország és az EU-tag Írország (Dublin) közötti határ sorsa. Az erről szóló tudósításokban gyakran az Ír Köztársaság elnevezés szerepel, holott az ország hivatalos neve: Írország. Az előbbit főleg a britek használják, mivel az Ír Köztársaságról szóló 1948-as törvény tette lehetővé az írek távozását a Brit Nemzetközösségből. Néha a diplomáciai kapcsolatokban is okoz némi gondot az ország neve. A 80-as évek elején hazánknak még nem volt diplomáciai képviselete Dublinban, és ezt a feladatot a londoni magyar nagykövet és a nagykövetség látta el.

Az új magyar nagykövet megérkezett Dublinba, hogy átadja a megbízólevelét. A formaságoknak megfelelően először felkereste a protokollfőnököt, akinek bemutatta a megbízólevelet. Az ír diplomata kinyitotta a mappát, elolvasta a dokumentumot, majd visszaadta a nagykövetnek azzal a megjegyzéssel, hogy sajnos egy kis hiba csúszott a dokumentumba. Országunkat ugyanis nem Ír Köztársaságnak, hanem Írországnak hívják. De ne aggódjon - mondta mosolyogva, majd szólok az elnök úrnak, hogy az átadáskor ne olvassa el a levelet. Önt pedig arra kérem, hogy hozzon egy másik megbízólevelet, amiben "Írország" szerepel.

Magyarország történetében először kapott budapesti étterem két Michelin csillagot. A Costes, a Costes Downtown és a Borkonyha megőrizte egy-egy csillagát.