Szülőként beszélünk a gyerekekkel megelőzésről, alkoholról, a drogok káros hatásáról, és mindenféle veszélyről, ami leselkedhet rájuk. Már kiskorban beíratjuk őket sportolni, hogy megtanuljanak egy célért dolgozni, csapatban működni. Pénzügyekről ezzel szemben meglehetősen kevés szó esik. A zsebpénz ugyan jelen van a családokban, de legtöbbször a szülők nem „terhelik” a gyermekeiket a pénzügyekkel, mondván „legyenek még gyerekek, ameddig lehet”.
A pénzügyi döntéseket azonban már az iskolapadban meg kell hozniuk a fiataloknak, olyan kérdésekben, hogyan osszam be a pénzem, ha kiszemeltem egy új játékot, mire költsek okosan az iskolai büfében, később pedig dönteniük kell diákhitelről, munkavállalásról, fizetési elvárásról, megtakarításokról és még sorolhatnánk.
„A pénzügyekről egyáltalán nem kell azt gondolni, hogy száraz téma, vagy túl komoly egy gyereknek, hiszen a mindennapi életünk gyakorlati része. A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedővel azt mutatjuk meg, hogy a pénz világát a gyerekek képesek megérteni, ismereteket szerezni és alkalmazni. Minél inkább a mindennapjaik részévé válik a téma, annál jobban átlátják majd a pénzügyi lehetőségeket és hoznak ehhez mérten okos döntéseket felnőttként” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatója.
Második forduló
Javában zajlik a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő második fordulója, amire idén több mint 8000 általános iskolás nevezett. Idén sok olyan csapat indult, aki már a névválasztásban is kihívást látott, igyekeztek nagyon egyedit alkotni. Ezek között akadnak egészen szürreális, abszurd választások is, mint például a La Fontaine répácskái, Csillámcsirkék, Vörös szárnyú kecskék, Repülő űrmókusok, Négyzethálós Medvék, Pénzéhes Láma. Voltak csapatok, akik a névadás (fiktív) pillanatát örökítették meg valamilyen humoros formában. Ilyenek voltak: Erre majd még visszatérünk, Segítség fogvatartanak, A csapat neve csapatnév, Kényszerítettek, segítség!
Idén is remekeltek a versenyzők a kreatív, bankkártya készítő feladatban, ahol a kötelező elemek szerepeltetésén kívül szabad kezet kaptak a versenyzők. Sokan különböző anyagokat használtak: volt, aki fára, kartondoboz-darabra, szövetre, filcre dolgozott. Sokan laminálták az elkészített rajzot. Sőt, volt csapat, amelyik a 3D nyomtató technikáját választotta. Akadtak, akik a kártya chipjét készítették különleges anyagokból, mint például egy kilapított fém ceruzavég, vagy alufólia, esetleg a kártyaszámot és a tulajdonos nevét rakták ki betűtésztából, fabetűkből vagy vitték fel üvegfestékkel. Dolgoztak ezenkívül körömlakkal, illetve mozaiktechnikával is.
A döntőben további érdekes feladatok várják a továbbjutókat.