A milliárdos mindemellett hangsúlyozta, hogy a világunk véges, és személy szerint nem hisz a pangásban. Az Amazon alapítója mindezek miatt arra jutott, hogy a maga vagyonából mérsékelné az űrutazás jelentős költségeit. Ebből pedig a tudomány is profitálna, lehetőség nyílna a naprendszer megismeréséhez.
Jeff Bezos. Fotó: JASON REDMOND / AFP
Jeff Bezos szerint az űrbe való belépés ára nagyon magas - azonban az Explorers Club new yorki gálavacsoráján, a Buzz Aldrin Űrkutatási Díj elfogadása után Jeff Bezos közölte a vendégekkel: az Amazon cégének ''lottónyereménye'' segítségével mérsékelné az űrutazás költségeit, így járulva hozzá a naprendszer felfedezéséhez.
Az Amazon első embere a Blue Origin néven alapított társasága segítségével szeretne embereket juttatni az űrbe, az újrahasznosítható rakétákat fejlesztő céget pedig évente 1 milliárd dollár értékű Amazon részvény eladásából finanszírozná. Bezos az eseményen elejtett megjegyzései alapján úgy tűnik, hogy ez csupán a kezdet. Az Amazon vezetője kiemelte, hogy szeretne egy dinamikus és bővülő világot, ahol az ükunokái élhetnek majd.
Az űrkutatás iránti szenvedélyével Bezos azonban egyedül a milliárdosok között. Richard Branson, a Virgin-Csoport alapítója 2004-ben hozta létre a Virgin Galactic-et, amelynek célja a kereskedelmi célú űrutazás mellett az űrturizmus fejlesztése. Branson szerint a Virgin Galactic 2018 végén már rendszeresen szállíthat utasokat az űrbe. Elon Musk, a Tesla vezére által alapított Space Exploration Technologies (SpaceX) deklarált célja az űrutazás költségeinek csökkentése mellett a Mars-utazás, amelynek keretében a társaság már 2024-ben embert küldene a Marsra. Musk szerint a SpaceX bolygóközi űrutazásra képes eszközének első tesztjei akár már 2019 első felében megkezdődhetnek.