Panaszában a köztisztviselő, Németh-Kiss Pálma azt állítja: már az eljárás kezdetén egy meghatározó fideszes politikus több tanú előtt közölte vele, hogy azt csinál, amit akar, az eljárás Czibere József ellen meg fog szűnni. Németh-Kiss szerint kérdés, hogy a feljelentést követően miért függesztették fel a polgármester Fidesz-tagságát, ha nem volt köztudott, hogy annak van valóságalapja.
A feljelentés szerint tavaly májusban, amikor Németh-Kiss Pálma egyedül dolgozott az irodában, Czibere bement hozzá, fogdosni, simogatni kezdte és átölelte. A nő ellenállni próbált, eközben a karja megsérült, erről látlelet is készült. Azután tudott kiszabadulni, hogy egy másik dolgozó rájuk nyitott
Az eljárás során több tanú is állította, hogy hasonlóan viselkedett velük a polgármester. Visszatérő szófordulat volt a tanúvallomásokban, hogy Czibere a „királynőjévé” akarta tenni a hivatalban dolgozó nőket. Az egyik tanú vallomása szerint a hivatalban köztudott volt, hogy aki ellenszegül a polgármesternek, annak nem hosszabbítják meg a szerződését.
Németh-Kiss Pálma is állítja: Czibere József azzal fenyegette, hogy tőle függ az ő és lánya munkahelye. Az ügy kirobbanása után az addig óvónőként dolgozó lánya valóban elvesztette állását.
Panasszal élt a nyomozás megszüntetése ellen Németh-Kiss és ügyvédje, Helmeczy László. Megjegyzik: már az is kifogásolható, hogy az eljárást az a csengeri rendőrőrs folytatta le, amelynek éves beszámolóit a Czibere által vezetett testület tárgyalja és fogadja el. A nyomozást megszüntető határozatban formai hibák is vannak.
Czibere József ex-fideszes tyukodi polgármester a 24.hu megkeresésére azt mondta: majd az eljárás lezárultával nyilatkozik.
A teljes cikk itt olvasható.