Százhúszezer négyzetméternyi iroda, valamint 420-480 lakásos lakópark épülne Kőbányán, az Üllői út-Ceglédi út-Bihari utca-vasúti pálya által határolt területre – derült ki a kerület fejlesztési tervéből. A nagyszabású építkezés érintené azt a Bihari utcai bérházat is, amelyet az önkormányzat életveszélyességre hivatkozva ürítene ki és bontana el.
Az ügy pikantériája, hogy az épületet 2010-ben több mint 600 millió forintért újították fel. Azt ráadásul nem tudni, hogy mennyibe kerülne az azóta kialakult életveszélyes állapot megszüntetése, erről ugyanis az önkormányzat nem készített hivatalos becslést. Ennek ellenére a kerületi vezetés állítja, olcsóbb, ha kiürítik a bérházat és ledózerolják.
Tóth Balázs, az LMP helyi politikusa szerint mindenképpen érdekes adalék, hogy a kerület nagyszabású tervének - a későbbi ütemek során -útjában áll a bérház is.
A politikus a csütörtöki képviselő-testületi ülésre két beadványt is megpróbált napirendre vetetni: az egyik a Hős utcai gettóban élők esetében, a másik a Bihari utcaiakra vonatkozóan mondta volna ki, hogy az önkormányzatnak gondoskodnia kell a lakók elhelyezéséről, a rendezési tervek megszületéséig pedig nem szabad az utcára tenni őket. A fideszes többségű testület azonban nem támogatta a javaslatok napirendre vételét, ezért ezekről a testület nem határozott. Volt azonban egy másik javaslat is, amelyet szintén helyben vettek volna napirendre Kovács Róbert polgármester javaslatára. Ez a több önkormányzat által már elfogadott Soros-ellenes nyilatkozat elfogadásáról szólt, ennek a napirendre vételét már támogatta a testület.
Az ülésen megjelenő lakók, valamint A Város Mindenkié nevű szervezet képviselői megpróbáltak felszólalni a 2017-es költségvetés módosításáról szóló napirendnél, de Kovács Róbert úgy ítélte meg, hogy ügyükkel eltértek a témától ezért megvonta a szót. A lakók számon kérték volna a polgármestert, miért nem foglalkozik az ügyükkel, de Kovács félbeszakította az ülést és kormánypárti társaival kiment a teremből.
Az önkormányzat utólag kiadott közleményében a lakókat bírálva azt írta, hogy az életveszélyessé vált házakat mindenképpen le kell bontani, és „ez jelenthet megoldást a törvényen kívüli életmódra berendezkedett csoportok felszámolására is”.