A korábbi évekhez hasonlóan a Népszava sportrovata ezúttal is elkészíti hónapokra lebontva idei visszatekintőjét. Összeállításunkban felidézzük a legemlékezetesebb, a sportrajongókat leginkább foglalkoztató eseményeket. Ezúttal áprilisra tekintünk vissza.
Magyarázkodással indult az április. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Orbán Viktor miniszterelnök és Csányi Sándor MLSZ-elnök kedvenc csapatának, a felcsúti Puskás Akadémia honlapján próbálta elmagyarázni, mi lesz Szöllősi Györgynek, a Magyar Sportújságírók Szövetsége elnökének és a Nemzeti Sport főszerkesztőjének a feladata a honi futball nagyköveteként. "A Külgazdasági és Külügyminisztérium azt kéri Szöllősi Györgytől, hogy koordinálja, segítse mindazokat a kezdeményezéseket, amelyek a gazdag magyar futballkultúrának állítanak emléket bárhol a világon, s hogy hazánk jó hírét, megítélését, a számos más nemzetnek is sok örömet szerző futballnagyságaink emlékének ápolásával is árnyaljuk és gazdagítsuk" – írta Szijjártó.
A Népszava körkérdésére Európa 54 labdarúgó-szövetsége közül 41 válaszolt, de mint kiderült, csak Magyarországon létezik olyan, hogy nem korábbi kiváló válogatott labdarúgó, hanem sportújságíró lesz futballnagykövet. Az is csak nálunk fordult elő, hogy politikai szintre emelkedett a máshol csupán szimbolikus kinevezés.
Április 11-én az uniós közbeszerzési értesítőből kiderült - meglepetést nem okozott -, hogy Orbán Viktor barátjának, Garancsi Istvánnak az érdekeltségébe tartozó Market Építő Zrt és az állami közbeszerzéseken taroló KÉSZ Holding 5,2 milliárdért húzza fel a Vasas új stadionját.
Egy héttel később bejelentették, hogy két Forma-1-es pilóta, Daniel Ricciardo és Valtteri Bottas is részt vesz az ötödik Nagy Futamon, amelyet május 1-jén rendeztek meg Budapest belvárosában.
Öt évre ötvenmillió eurós fizetéssel próbálta elcsábítani Madridból, az Atlético kispadjáról az Internazionale Diego Simeone vezetőedzőt, de az argentin szakember maradt a spanyol fővárosban.
Április 23-án elhunyt Földi Imre, a magyar súlyemelés első olimpiai bajnoka, a Nemzet Sportolója májusban lett volna 79 éves. A magyar válogatottban 1959-től 1977-ig szerepelt, öt olimpián, tíz világbajnokságon és 13 Európa-bajnokságon indult. Pályafutása alatt húsz alkalommal állított fel világcsúcsot és félszázszor javított magyar rekordot. Ötször volt az év magyar súlyemelője.
Öt nappal később derült ki, hogy összesen hárman indulnak harcba a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöki tisztségéért a tisztújító közgyűlésen: az elmúlt években erkölcsi és szakmai hitelét is elveszített szervezet még regnáló elnöke, Borkai Zsolt mellett Szabó Bence - aki főtitkárként volt részese és felelőse a kudarcoknak -, illetve Kulcsár Krisztián, a Nemzetközi Vívó Szövetség (FIE) technikai igazgatója.
A hónap utolsó napján a Telekom Veszprém 30-25-re nyert a Montpellier otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, és kettős győzelemmel (az első felvonást hazai pályán 26-23-ra nyerte a magyar bajnok) jutott be a sorozat kölni négyes döntőjébe. A veszprémiek sorozatban negyedik alkalommal értek el a BL utolsó szakaszáig.