Csütörtökön az 500 és 1500 méteres selejtező futamaival megkezdődött a negyedik olimpiai kvalifikációs rövidpályás gyorskorcsolya világkupa-viadal Szöulban. A magyar indulók közül eddig öten sikerrel vették az akadályokat, így szombaton az elő- illetve negyeddöntőben folytathatják.
A leghosszabb távon ezúttal Varnyú Alex is lehetőséget kapott, de az első körben búcsúzott, Liu Shaolin Sándor és Burján Csaba viszont mindkét fordulót sikerrel vette. Utóbbi elődöntőbe jutásával a magyarok minden valószínűség szerint a maximális három főt indíthatják majd a jövő februári, phjongcshangi téli olimpián.
A nőknél ugyanakkor Kónya Zsófia, Keszler Andrea és Heidum Bernadett is kiesett, ami azt jelenti, hogy nem sikerült kettőről (Jászapáti Petra és Heidum) háromra növelni a kvótás helyen álló versenyzők számát.
A legrövidebb számban a nőknél a biztosan kvótás helyen álló Keszler és Jászapáti közül előbbit az első fordulóban szabálytalanság miatt megbüntették, utóbbi viszont negyeddöntőbe került. A jó szereplés Kónya számára lett volna a legfontosabb, mert neki néhány pozíciót javítania kellett volna a harmadik indulási joghoz, de a második körben búcsúzott, mivel ötödik lett a futamában.
A férfiaknál a szám tavalyi világbajnoka, Liu Shaolin Sándor, illetve a junior világbajnok öccse, Liu Shaoang is gond nélkül negyeddöntőbe került, míg Burján a második fordulóban fejezte be szereplését, de szinte biztos, hogy ebben a számban is meglesz a maximális, azaz a három magyar kvóta.
Pénteken az 1000 méteres és a váltó selejtezőkkel folytatódik a verseny. Amennyiben mindkét gárdánk bejut az elődöntőbe, akkor igen közel kerülhet az olimpiai részvételhez. A női csapat az előfutamban ismét Korea és Franciaország ellen kell, hogy megszerezze az elődöntős pozíciót, míg a férfiak Kanada, Kazahsztán és Ausztria ellen lépnek jégre.
A négy állomásból álló sorozat végén 500 és 1000 méteren 32-en, míg 1500-on 36-an jutnak olimpiai kvótához a phjongcshangi játékokra, de egy nemzetből legfeljebb három versenyző kvalifikálhatja magát számonként, továbbá nemenként a legjobb nyolc staféta szerez rajtjogot.
A nemzetközi szövetség, az ISU várhatóan december 10-én hozza nyilvánosságra a világranglista állásán alapuló olimpiai kvótákat és ez alapján értesíti a tagországokat az őket megillető indulási jogról.