A részvénypiac forgalma 15,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen alakultak az előző napi záráshoz képest.
Stefán Krisztián, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője kiemelte: kitartott a jó hangulat a BÉT-en, a magyar részvénypiac felül teljesített, újabb csúcson fejezte be a kereskedést.
Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az MTI-nek elmondta, hogy a Budapesti Értéktőzsde emelkedésével behozta a nemzetközi piacokkal szembeni lemaradását, ami azért alakult ki, mert a magyar piac szerdán a nemzeti ünnep miatt zárva volt, miközben a Nyugat-Európában kereskedtek a börzéken, az indexek nőttek.
Az Erste részvényelemzője rámutatott arra, a Mol árfolyama jelentősen emelkedett, szerinte ennek oka, hogy a pénteki gyorsjelentésben a cégtől jó eredményeket várnak, továbbá a spekulációk szerint növelné a Mol részvények árfolyamát, ha az INA-beli részesedését kivásárolná az orosz Rosznyefty, amiről a napokban jelent meg hír a horvát sajtóban.
Folytatódott az Opus kiemelkedő drágulása, a papír árfolyama csütörtökön is mintegy 15 százalékkal, történelmi csúcsra emelkedett, ahogy azt tette az elmúlt két kereskedési napon is. Csütörtökön az Opus 530 forinton zárt, míg egy hónapja még csak 231 forintot ért, az elmúlt egy évben legalacsonyabb ára 28 forint volt.
A Mol 99 forinttal, 3,09 százalékkal 3300 forintra erősödött, 3,9 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 65 forinttal, 0,60 százalékkal 10 715 forintra csökkent, forgalmuk 3,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott 464 forintot ért, forgalma 296,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 2,11 százalékkal 6790 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3698,56 ponton zárt csütörtökön, ez 113,82 pontos, 3,18 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.