A DK részéről Gyurcsány Ferenc, Molnár Csaba és Varju László, az MSZP-ből Molnár Gyula, Hiller István és Tóth Bertalan tárgyalt hétfő este. Hiller István szocialista választmányi elnök a műsorban azt mondta, a 106 egyéni körzetben meg tudnak állapodni, de ez nem jelenti azt, hogy később a választási listáról ne születhetne egyezség. Arra a kérdésre, hogy Gyurcsány Ferenc személye akadály-e még, Hiller azt mondta, "javaslatokkal és nem feltételekkel érkeztünk." Arról is beszélt, normál esetben a párt elnöke a listavezető, aki pedig a választásokig Molnár Gyula lesz. Molnár Csaba, a DK ügyvezető alelnöke a műsorban megerősítette, "világosan látszódott, hogy lesz megállapodás, nagyon gyors."
A DK alelnöke a hvg.hu-nak úgy nyilatkozott: nagyon normális, hasznos tárgyaláson vannak túl. "Nem volt Gyurcsányozás vagy bármilyen kizáró feltétel" - mondta. A listákról nem, csak az egyéni körzetekről tárgyaltak, gyakorlatilag mind a 106 körzetben átnézték a jelölteket, nevekről is beszéltek. Szerinte egyértelmű a szándék arra, hogy minden körzetben megállapodást kössenek, ez szerinte pár héten belül megtörténik. Az MSZP tudomásul vette, hogy a DK külön listát állítana - tette hozzá Molnár -, amiből következik, hogy technikailag nem közös jelöltek lesznek, hanem koordináltan indulnak. A helyeket nem osztották le, arányokról sem volt szó, csak az igényeket tisztázták.
Gyurcsány: jó hangulatú volt a tárgyalás
Gyurcsány Ferenc tegnap este jó hangulatúnak értékelte az MSZP és a DK első egyeztetését, hogy „ez Botkával elképzelhetetlen lett volna korábban”. A DK elnöke hozzátette, hogy a következő tárgyalásra, amire egy héten belül sor kerül, már nem megy el. „Túl nagyvonalú vagyok” – indokolta. Bejelentette, hogy lesz külön tárgyalás a már egymás között megállapodást kötött Együttel és Párbeszéddel is, két héten belül pedig háromoldalú (MSZP–DK–Együtt-P) tárgyalásokat ígért.
Külön kitért az LMP-re is, akiknek a szemére vetette, hogy 2014-ben, amikor a párt nem állt be az Összefogásba, a demokratikus ellenzék 11 egyéni helyet vesztett el pár szavazatnyi különbséggel. „Ha akkor az LMP együttműködőbb, nincs kétharmada a Fidesznek” – mondta. Most azt reméli, hogy néhány jelöltben meg tudnak állapodni a Szél Bernadett vezette párttal. A DK elnöknek beszédéből kiderült, hogy szerinte Botka László gátja volt annak az ellenzéki együttműködésnek, ami távozásával megszűnni látszik, de az MSZP mindezzel együtt nem fog megszűnni. A párt viszont válságban van és meg fogja fizetni a hibás politizálás árát.