Glonczi László szerint felveti a hivatali visszaélés gyanúját, hogy Hajdúhadházon fizetni kell a száz százalékban támogatott uniós pályázatból épült játszótér használatáért. Miként lapunk feltárta, a pénzt az esélyegyenlőségre hivatkozva nyerték meg, ám a belépődíj kirekeszti a romákat. Lázár János kancelláriaminiszter a csütörtöki kormányinfón közölte: már a kormány is vizsgálja az ügyet, a legtöbb EU-s szerződés kizárja, hogy pénzt szedjenek.
Lapunk a napokban írta meg, hogy több mint százmillió forintból épült egy új közösségi tér Hajdúhadházon, hogy a szegregált gyerekeket élményekhez, sportolási lehetőséghez juttassák, ám a játszóteret fizetőssé tették.
Cikkünk megjelenése után a hajdúhadházi önkormányzat azt állította, hogy nem kell fizetni, elég regisztrálni a játszótér használatáért, a helyiek azonban erről tőlünk hallottak először. Egy-két asszonynak felcsillant a szeme, gondolták, élnek is a lehetőséggel, de rosszabbul jártak a hétgyermekes apukánál: az ő hívásukra már ki sem jött az irodából a társaság alkalmazottja. Megkérdeztük a sporttelepet és játszóteret fenntartó Hajdúvitéz Kft.-t, ha létezik a regisztráció, miért küldték el azt a férfit, aki ezzel élni akart, s milyen karbantartás folyik egy olyan játszótéren, amelyet két éve alig-alig használ valaki? Arról is érdeklődtünk, igaz-e, hogy a polgármester a napokban ott kosarazott, miközben a felesége futott a futópályán, s vajon a város vezetője is csak regisztrációval veheti-e igénybe a szolgáltatást, miként a helyi cigányok? Kérdéseinkre azonban az önkormányzati tulajdonban lévő cég képviselői nem reagáltak.