Mint ismert, a szélsőjobboldali televízió munkatársa a menekültválság csúcsán, 2015 szeptemberében a magyar-szerb határnál dolgozott, amikor a Röszkénél a rendőrök elől menekülő apába és gyerekébe is belerúgott. A nagy felháborodást kiváltó esetről videofelvétel is készült, az operatőr ellen ezután indított eljárást a Szegedi Járási Ügyészség.
Az RT Televízió felvétele:
A másodfokú bíróság kimondta, hogy László Petrát semmilyen jogtalan támadás nem érte, így nem is védekezhetett jogosan, így ez nem is írható a javára. A másodfokú ítélet is arról szól, hogy nincs adat arról, hogy bármilyen közösség tagja elleni érzelem vezette az operatőrt, ennek értelmében pedig nem lehet szó gyűlölet-bűncselekményről - írja a 444 az ítélet kapcsán.
Az MTI beszámolója szerint a másodfokú tárgyaláson Ivány Borbála ügyvéd egyéb érdekelt képviselőjeként az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését javasolta. A Helsinki Bizottság munkatársa szerint a nyomozóhatóság és a bíróság nem vizsgálta a cselekmény mögötti szándékot. Álláspontja szerint felmerül annak lehetősége, hogy a vádlott előítéletes motiváció miatt követte el a bűncselekményt, így az közösség elleni erőszak bűntettének, illetve annak kísérletének minősül. Szabó András tanácsvezető bíró ezzel kapcsolatban kifejtette, a bíróság kötve van a vádirathoz - ebben nem szerepelt, hogy a nőt erőszakos magatartás során motiválta volna a sértettek származása, menekült volta. Hozzátette: emellett a bizonyítékok értékelése is a vádirati tényállást támasztotta alá.
László Petra viselkedése egyébként bejárta világsajtót is, többen feljelentették. Az operatőrt a botrány után barátai sem tudták elérni, felszámolva korábbi életét eltűnt a nyilvánosság elől, később azonban a Lakiteleki Filmszemlén tűnt fel tavaly októberben, ahol Lezsák Sándor, az Országgyűlés fideszes alelnöke személyes gratulációja mellett egy különdíjat is átvehetett a Nemzetidegenek című filmért, amit László Gábor, az operatőrnő férje jegyez, László Petra pedig a Herhoff Györgyről szóló film szerkesztője.