"Engem az érdekelt kezdettől fogva, hogy ha egy drága védművet építünk, akkor ne lehessen azt mondani, de megtenni se, hogy hetven hektár védelem nélkül marad, és ki van zárva szándékosan a védelemből" - fogalmazott Tarlós István. Kijelentette, nem normális dolog szándékosan kitenni az árvíznek hetven hektárt, amelyen körülbelül 40 milliárd forintos "értéktömeg" van.
A főpolgármester kitért arra, ha egy engedélyezett terv és az előbbi javaslatra vonatkozó "negatív" szakvélemény ellenére sem ad a III. kerület tulajdonosi hozzájárulást a védműhöz, az azt eredményezi számukra, hogy "egy árvízi rombolás következményeiért a III. kerületi polgármestert terheli minden jogi és erkölcsi felelősség".
Az Együtt és a Párbeszéd népszavazási kezdeményezése kapcsán a főpolgármester azt mondta, ha azt "a Kúria átengedi, úgyis lesz népszavazás, ha akarjuk, ha nem". Tarlós István kitért arra is, hogy egy, az ügyben megtartandó budapesti szintű népszavazás érvényességéhez legalább 700 ezer ember voksolása lenne szükséges. Összehasonlításképpen megjegyezte, hogy a legutóbbi önkormányzati választáson 600 ezren vettek részt.
A főpolgármester azt mondta, "ma már múlhatatlanul" az az érzésük, hogy valakik nem akarják, hogy ez a védmű megépüljön, és erre egyre több jel utal. "Mindig újabb és újabb szalmaszálba igyekeznek belekapaszkodni ahhoz, hogy akadályozható legyen a munka" - fogalmazott.
Lásd még: Óbuda "éket rakott" a mobilgát alá
3-as metró
A 3-as metrófelújításáról szólva Tarlós István közölte: 8 felújított szerelvény folyamatosan szállít már utasokat, 14 szerelvény itt van már. Ezek közül 13-ra van már engedély, 5 még nem közlekedik. A 15. szerelvény jövő héten érkezik.
Baranyi Krisztina, az Együtt környezetvédelmi szakszóvivője a sajtótájékoztatót megelőzően petíciót adott át Tarlós Istvánnak a dél-pesti szennyvíztisztító telep ügyében. A főpolgármester elmondta: három hete tud a problémáról, amelynek lényege az, hogy 2010 előtt a telepen egy szükségesnél kisebb záportározót építettek, és ha az megtelik akkor a szennyvíz tisztítatlanul ömlik a Dunába. Ez általában nem tart tovább fél óránál, de tarthatatlan állapot - tette hozzá. A főpolgármester közölte: a megoldás az, hogy építettnek még egy záportározót, ami a becslések szerint 300 millió forintba kerül. Ez szerepelni majd a jövő évi költségvetésben, meg fog épülni a tározó - mondta.