Cosima Soulez-Lariviere;

- Bartók-világverseny - Francia-holland hegedűművész a győztes

A francia-holland hegedűművész, Cosima Soulez-Lariviere nyerte az első alkalommal megrendezett Bartók Világverseny és Fesztivált, amelyen a magyar Langer Ágnes a harmadik helyen végzett; az eredményt vasárnap este gálaműsor keretében hirdették ki a Zeneakadémián.

A verseny szombat esti nagyzenekari döntőjében három hegedűművész - Cosima Soulez-Lariviere és Langer Ágnes mellett a japán Takagi Ririko - küzdött a végső győzelemért. A Salvatore Accardo hegedűművész vezette nemzetközi zsűri döntése értelmében a 22 ezer euróval járó első díjat Cosima Soulez-Lariviere nyerte, a 14 ezer euróval járó másodikat Takagi Ririko, a 8 ezer euróval járó harmadik helyet pedig Langer Ágnes kapta. 

Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektora beszédében úgy fogalmazott, hogy Bartók Béla nevéhez és szellemiségéhez méltó versenyt sikerült létrehozniuk, amely méltó arra, hogy hagyománnyá váljon. Hozzátette, hogy minden zenei verseny a felfedezésről szól és a verseny egy hete alatt "azt tapasztaltuk, hogy tehetségekben nincs hiány" és őket ma is megszólítja Bartók Béla zenéje.

A Zeneakadémia által hegedűművészek számára megrendezett Bartók-világversenyen 44-en indultak. A díjátadó gálát a Bartók Rádió és a Zeneakadémia honlapja élőben közvetítette.

Szigetvári Viktor, az Együtt választmányának elnöke elfogadhatatlannak tartja, hogy a Fidesz-kormány mindössze félmilliárd forintot szán a Nemzeti Drogellenes Stratégia szakpolitikai programjának megvalósítására. A Fidesz homokba dugja a fejét. Drogellenes stratégiája a büntetésre, a megbélyegzésre, az elutasításra teszi a hangsúlyt, nem nyújt megoldást. Az Együtt kidolgozott szenvedélypolitikai stratégiájának legfőbb alapelve, hogy a szerfogyasztás és egyéb szenvedélyek elsősorban nem büntetőjogi és nem is orvosi, hanem társadalmi problémát képeznek - írja a politikus közleményében.