A kancelláriaminisztert arról kérdezték, igaz-e, hogy a 2018-as választások után inkább választókerületében folytatná a munkáját. Lázár szerint egy fenékkel két lovat megülni „nem könnyű dolog”, ráadásul a politikában ő a rotáció, a vérfrissítés és a dinamizálás híve.
A miniszter a 2014-es kormányalakításkor elképesztő hatalmat kapott, az EU-s pénzek felügyeletétől a külföldi hírszerzésig, a műemlék védelemtől Paks 2 megépítéséig rengeteg területet rendeltek az irányítása alá. Az utóbbi másfél évben viszont inkább elvettek tőle: a takarékszövetkezetek, a posta és az állami közműholding felügyelete átkerült Seszták Miklós tárcájához, Paks 2 saját tárca nélküli minisztert kapott, és lassan a 2020-ig járó EU-s pénzeket is mind lekötik.
A Miniszterelnökség vezetője még csak utalgatott új posztjára, az viszont már csütörtökön kiderült: a Fidesz parlamenti frakcióját eddig vezető Kósa Lajos városfejlesztési tárca nélküli miniszter lesz. A kormánylap Magyar Idők hosszú cikket közölt a fideszes politikusok átrendezéséről. Kósa helyébe Gulyás Gergely lép, aki eddig a parlament törvényalkotási bizottságát vezette. Gulyás helyett Hende Csaba jön, aki 2010-2015-ben honvédelmi miniszter volt.
A honvédelmi és rendészeti bizottságot most Kósa Lajos vezeti, utódja ezen a poszton a Fidesz ökle, Németh Szilárd lesz. Az is kiderült, hogy Mengyi Voldemort Roland, Fónagy János és Papcsák Ferenc nem indulhat jövőre képviselő-jelöltként.